Tętniak mózgu

3 odpowiedzi
Miałam embolizacje tętniaka mózgu, tętnicy szyjnej. Czy mogę prosić o opinie, na temat tego, czego mi nie wolno robić po embolizacji. Od swojego neurochirurga usłyszałam iż mam żyć i robić dokładnie to samo, co przed odkryciem tętniaka. Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ z powodu mojej niewiedzy i ogromnego strachu, dostałam nerwicy lękowej i na każdy dziwny objaw, reaguje paniką że tętniak pęknie. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Proszę zastosować się do zaleceń neurochirurga, gdyż to on decyduje co wolno a czego nie po zabiegu. Jeśli nie widzi przeciwwskazań do wykonywania wszystkich czynności, które wykonywała Pani/Pan przed zabiegiem to widocznie tak jest i nie ma powodów do niepokoju. Jeśli natomiast ma Pani/Pan jakieś wątpliwości to proszę o konsultację z neurochirurgiem lub lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam.

Witam. Jeśli lekarz prowadzący, specjalista w tej dziedzinie, nie zalecił Pani żadnego szczególnego postępowania, to oznacza że takowego nie ma. Proszę iść za radą lekarza i cieszyć się, że choroba została skutecznie wyleczona. Pozdrawiam!
Dzień dobry.
Myślę , że osobą która mogła udzieielić najbardziej kompetentnej odpowiedzi na Pani pytania był właśnie pan doktor neurochirurg, gdyż posiadał wiedzę na temat typu i rodzaju tętniaka , wykonanej embolizacji i efektów tego zabiegu.
Natomiast przeżycia związane z chorobą i samym zabiegiem ,mogły wpłynąć na rozwinięcie wspomnianej przez Panią nerwicy lękowej ,która znacząco obniża jakość życia ( poprzez wspomniany lęk o życie ) i może wymagać zarówno wsparcia farmakologicznego jak i i psychoterapii. Życzę powrotu do zdrowia.
Z wyrazami szacunku.
lek.med.Iwona Gralec