Test obciążenia glukoza - interpretacja wyników

6 odpowiedzi
Witam. Mam zdiagnozowane PCOS obecnie skierowano mnie na badania glukozy i insuliny po obciążeniu glukoza 75g. Wyniki: Glukoza na czczo: 78mg/dl norma 70-99mg/ml Glukoza po 1h: 184mg/dl Glukoza po 2h: 161mg/dl Insulina na czczo: 6,9µIU/m norma 2-25µIU/m Insulina po obciążeniu glukoza 75g po 2h: 81,5µIU/m Bardzo proszę o interpretacje wyników
Wyniki wskazują na nieprawidłową tolerancję glukozy, która jest stanem przedcukrzycowym. Należy zastosować leczenie za pomocą diety, jak i odpowiednich leków. Pozdrawiam serdecznie

Na podstawie badań - diagnoza - Nieprawidłowa tolerancja glukozy.Czy insulinooporność-
Wyniki badań wskazują na stan przedcukrzycowy zwany nietolerancją glukozy. Tego typu zaburzenie jest niestałym elementem PCOS ale może też istnieć niezależnie od niego. Konieczna konsultacja diabetologiczna.
Wyniki świadczą o stanie przedcukrzycowym. Wskazana wizyta u diabetologa.
Witam, zwraca uwagę podwyższona wartość glukozy po 2 godz tj powyzej 140mg%, co jest juz stanem przedcukrzycowym, wartości insuliny są w
normie jednak może występować insulinooporność , częsta w przypadkach PCOS
Witam. Ma Pani nieprawidłową tolerancję glukozy. Stan ten wymaga postępowania dietetycznego, aktywności fizycznej i przy obecności PCOS prawdopodobnie leczenia metforminą - do decyzji lekarza prowadzącego, który uwzględni różne "za i przeciw". Pozdrawiam,