Tata ostatnio dziwie się zachowuje. Ma 69 lat. Jest osobą która zawsze się martwi, na wszystko patrz

2 odpowiedzi
Tata ostatnio dziwie się zachowuje. Ma 69 lat. Jest osobą która zawsze się martwi, na wszystko patrzy negatywnie. Leczy się na nadciśnienie oraz serce. Mama była przez 3 tyg w szpitalu ponownie. Przez ten okres tata martwił się ale zachowywał się normalnie. Teraz gdy mama wróciła tato jest rozdrażniony, wydaje mi się że ma problem z pamięcią i koncentracja czego wcześniej w ogóle nie zauważyłam. Nadmienię iż był również niedawno u kardiologa. Zmienił mu dawki leków na ciśnienie. Moje pytanie czy tato może przechodzić depresje ?
Pani tata może mieć stany depresyjne, ale również problemy neuropsychologiczne. Pisze Pani o problemach z pamięcią i koncentracją. Myślę, że warto przeprowadzić badanie neuropsychologiczne, które wskaże przyczyny trudności i formy pomocy.

Pisze Pani, że hospitalizacja mamy była kolejną-podejrzewam, że przyczyną może być długotrwały stres taty i/lub niedobór witamin i minerałów. Proponuję zrobić badania laboratoryjne poziomu wapnia,magnezu, potasu i witamin z grupy B,a następnie udać się do psychologa. Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości. Dominika Wieland-Lenczowska