Tak też odbywało się to kilka razy, zdejmowany był za pomocą zbijaka bez żadnego problemu, i założon

1 odpowiedzi
Tak też odbywało się to kilka razy, zdejmowany był za pomocą zbijaka bez żadnego problemu, i założony ponownie, jednak po wystąpieniu bardzo silnych stanów zapalnych przyzębia, dziąseł i całej jamy ustnej , zdjęcie mostu odbyło się poprzez spiłowane.Na moje pytanie, dlaczego most był spiłowany protetyk odpowiedział, że był na innym kleju.Mam przypuszczenie, że most był zacementowany na stałe, ale bez mojej wiedzy i zgody.Czy mogło tak być?Dodam, że protetyk nie informował mnie o żadnych czynnościach wykonywanych w czasie usługi, stąd moje wątpliwości.Most miał być 6 punktowy a wykonany był 5 punktowy, a na jeden ząb założona jakaś koronka bez mojej wiedzy. Dowiedziałem się o tym w innym gabinecie.Umowa ustna zawarta z protetykiem była na wykonanie mostu porcelanowego 6 punktowego.Czy umowa została zrealizowana prawidłowo ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie daje mi to spokoju.Na chwilę obecną nie mam żadnego mostu.
Dzień dobry,
Przede wszystkim zastanawia mnie dlaczego most był kilkukrotnie zdejmowany i cementowany ponownie? Praca stała powinna być tak wykonana, aby nie było potrzeby jej zdejmowania.
Co do umowy dotyczącej wykonania pracy - należy to wyjaśnić z lekarzem wykonującym most. Być może w Pana przypadku bardziej korzystne było wykonanie jednej korony osobno, jednak powinien Pan zostać o tym poinformowany.
Stany zapalne dziąseł, przyzębia przy moście mogą sugerować iż był on np nieszczelny, jeśli natomiast występował stan zapalny całej jamy ustnej dobrze byłoby rozważyć alergię, np.na metal.
Przecięcie mostu jest jedną z metod zdejmowania go, jeśli jest on mniej istotny niż żywotność filaru (zęba własnego). Zbijanie może uszkodzić nie tylko pracę ale też ząb, na którym jest zacementowana.
W Pana wypadku jest dużo niewiadomych i domysłów, w związku z czym zalecam kontakt z protetykiem wykonującym most.
Pozdrawiam.