Sztywność palca po urazie.

7 odpowiedzi
Problemem jest sztywny palec stopy lewej i dolegliwości bólowe (osteofit)w części górnej stawu palca. Dolegliwość powstała na skutek uderzenia paluchem w stopień schodów. Paluch nie jest do końca sztywny, a jego ruchomość jest dość duża jednak występują dolegliwości bólowe. Może jakaś terapia manualna zamiast zabiegu operacyjnego, o którym niechętnie myślę.
Witam, przepraszam że tak późno odpisuje - natłok pracy. Jest kilka pomysłów jeżeli chodzi o terapię manualną można ją wesprzeć falą uderzeniową - dość dobrze mi się spisuje w haluksach czy rzs. I chyba suma sumarum można powalczyć zabieg to ostateczność - a niestety również nie daje 100% gwarancji. Pozdrawiam, Proszę mi podesłać skany badań (eliaszmed@gmail.com). Eliasz

Myślę że na pewno warto spróbować terapii manualnej mulligana, jeśli jest Pan z Warszawy serdecznie zapraszam do siebie, lub proszę znaleźne fizjoterapeutę który ma ukończone szkolenie z tej terapii. Pozdrawiam
Witam Serdecznie, sztywność w obrębie palucha może być leczona terapią manualną, w zależności jak wyglądają powierzchnie stawowe można dostosować odpowiednie techniki. Tak samo z bólem można walczyć przy użyciu terapii manualnej. Wszystko jednak zależy od tego jak wygląda staw, jaka to jet sztywność i jak wyglądają powierzchnie w stawach miedzypaliczkowym i sródstopno paliczkowym. Jeśli pisze Pan o ostofitach to znaczy że posiada Pan zdjecie RTG. Po wstępnej ocenie manualnej można ocenić co można zrobić zamiast operacji . Wszystko to trzeba ocenić na wizycie.

Pozdrawiam
Łukasz Kłos
Dzień dobry, na pewno nie zaszkodzi wizyta u fizjoterapeuty, czasem delikatna mobilizacja stawu faktycznie może przynieść ulgę. Niekiedy w podobnych przypadkach zaleca się również leczenie tak zwaną falą uderzeniową, choć możliwość jej zastosowania obostrzona jest pewnymi przeciwwskazaniami (warto poruszyć ten temat przy konsultacji z ortopedą). Pozdrawiam!
Witam.
Zdecydowanie polecałbym spróbować terapii manualnej najpierw, jako leczenia zachowawczego. Tak naprawdę po 1-2 wizytach można już określić jakich efektów będzie się można spodziewać. Jeżeli efekty będą dobre, proszę kontynuować terapię a jeżeli terapia nie będzie przynosiła zadowalających efektów, wtedy proszę pomyśleć o leczeniu operacyjnym.
pozdrawiam
Na podstawie samego opisu trudno orzec czy dolegliwości bólowe jesteśmy w stanie zlikwidować. Najlepiej udać się bezpośrednio do terapeuty aby ocenił czy ból pochodzi z części miękkich czy twardych nie dających się naprawić bez ingerencji chirurga.
Witam serdecznie,

Tak jak najbardziej terapia manualna powinna pomóc. Proszę pamiętać, że zabieg operacyjny zawsze powinien być ostatecznością. Warto zawsze skorzystać z terapii mniej inwazyjnej która nie rzadko jest bardziej efektywna niż ingerencja chirurgiczna.

Zapraszam do gabinetu

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.