Szczegóły leczenia depresji

7 odpowiedzi
Dzień dobry.
Chciałbym się dowiedzieć o koszty terapii - wydaje mi się, że mam depresję. Ile kosztuje godzina terapii? I czy terapia polega tylko na rozmowie czy przepisuje Pani też środki farmakologiczne?
Witam. Wizyta kosztuje 100 zł. Trwa 55-60 minut. Środki farmakologiczne może przepisać tylko lekarz psychiatra.

Czy to pytanie jest do mnie, czy do Pani Doktor?
Pozdrawiam
Sesja terapeutyczna kosztuje 100 zł i trwa 50 minut. Jeżeli nasilenie objawów depresyjnych jest duże, równolegle z psychoterapia stosuje się farmakoterapie. Tylko lekarz psychiatra może przepisać leki. Sugeruje się równolegle leczenie o dwóch specjalistów - lekarza psychiatry ( farmakotrapia ) i psychologa/ psychoterapeuty .
Witam,
koszt terapii ustalany jest wspólnie z pacjentem. Zazwyczaj to 90zł, jednak można ustalić w pewnych sytuacjach zniżkę. Nie przepisuję leków, ale jeśli jest taka potrzeba, kieruję na konsultację lekarską. Często najbardziej efektywnym sposobem leczenia jest połączenie psychoterapii i farmakoterapii. Wszystko jednak zależy od indywidualnych uwarunkowań, tak więc dopiero po wstępnej konsultacji możemy ustalić optymalny sposób terapii.
Pozdrawiam!
Dzień dobry,
Koszt terapii to 100 zł za sesję. W moim przypadku, z uwagi na fakt, że nie jestem lekarzem psychiatrą, terapia polega przede wszystkim na rozmowie. Współpracuję jednak z lekarzem, który w razie potrzeby może Pana skonsultować i przepisać środki farmakologiczne.
Pozdrawiam
Witam,
Indywidualna sesja terapeutyczna kosztuje u mnie w gabinecie 120 zł.
Terapia polega przede wszystkim na rozmowie. Leki przepisuje lekarz psychiatra.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Śmieszek
Dzień dobry,
środki farmakologiczne może przepisać tylko lekarz, w przypadku depresji powinien to być lekarz psychiatra.
Ja jestem psychologiem a to znaczy że nie mam uprawnień do przepisywania leków. Prowadzę natomiast psychoterapię i pomoc psychologiczną, co oznacza, że moja pomoc opiera się na tym, co można uzyskać przez zmiany w sposobie myślenia, stosunku do siebie, przekonania itp.
W przypadku depresji połączenie metod farmakologicznych i psychologicznych daje najlepsze efekty.
Niektórzy psychiatrzy są również psychoterapeutami i wtedy mogą prowadzić zarówno rozmowy jak i przepisywać leki.
Nie zawsze leki są konieczne i nie zawsze ludzie, którzy podejrzewają u siebie depresję, rzeczywiście ją mają. Dlatego warto najpierw skorzystać z konsultacji psychologicznej aby określić czy problem da się rozwiązać wyłącznie metodami psychologicznymi, czy też jest potrzebna interwencja lekarza.
Godzinna konsultacja on-line u mnie i psychologów z mojego zespołu to koszt 120zł. Osiem spotkań (ok. 2 m-ce) to koszt 850zł. W przypadku problemów typu depresyjnego trzeba się liczyć z czasem trwania psychoterapii min. pół roku. Przy czym pierwsze wyraźne zmiany można już obserwować po miesiącu