Szanowni Państwo, Na stronie www poważnej (tak mi się wydawało do tej pory) instytucji zajmującej

1 odpowiedzi
Szanowni Państwo,

Na stronie www poważnej (tak mi się wydawało do tej pory) instytucji zajmującej się zdrowiem psychicznym Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego trafiłem na artykuł "Pięć powodów by NIE BRAĆ leków SSRI" autorstwa Leonarda J Davisa (po wrzuceniu tytułu w wyszukiwarkę artykuł powinien wyjść na pierwszej stronie.

Przyznaję, że jestem porażony zawartymi tam informacjami. Od 2 lat przyjmuję tego typu leki. Przyjmują je też osoby w moim otoczeniu i wydaje mi się, że są one błogosławieństwem współczesnej medycyny psychiatrycznej.

Z artykułu wynika jednak coś przeciwnego. Czy to moi psychiatrzy i ja jesteśmy niedouczeni czy autor artykułu nieodpowiedzialny, uprzedzony, niekompetentny?
Dzień dobry,
od dawna uważam leczenie nerwicy lękowej farmakologicznie za
(Farmakologicznie czyli objawowo) nieporozumieniee. Zaburzenie wychwytu zwrotnego serotoniny nie bierze się wszak z powietrza, z nieba itd. W niektórych wyjątkowych przypadkach tak, np. ciężkiego OCD jednak wskazane.
Podobne zdanie mam w wypadku derpesji egzogennej, a w wypadku depresji endogennej mam wątpliwości. Eric Kendel laueat Nagrody Nobla z 2010 (neuroplastyczność mózgu, zaburzony umysł, na tropie utraconej pamięci) uważa także, że podawanie leków SSRI jest uzasadnione jedynie w wypadku ciężkiej depresji, a w wypadku lżejszej - bezsensowne.
Pięć powodów by NIE BRAĆ leków SSRI Davies, a także inne jego publikacje są mi znane. Co prawda mają one charakter krucjaty, ale w większości na podstawie mojego doświadczenia ( 35 lat) się z nim zgadzam. Pracuję w Polsce dopiero od 10 lat i niestety uważam, że
leczy się zarówno depresję jak i zaburzenia lękowe jak za czasów króla Cwieczka. Więcej znajdzie Pan na moim kanale PsycheWarszawaKTDudzinski , który najdzie Pan na You Tube
Pozdrawiam i życzę zdrowia