Synek ma 11 miesięcy. Bardzo długo pełza odpychajac się tylko lewa nózka, prawa jest ciągle wyprosto

2 odpowiedzi
Synek ma 11 miesięcy. Bardzo długo pełza odpychajac się tylko lewa nózka, prawa jest ciągle wyprostowana. Synka buja się na czworakach w przód i tyl. Neurolog zdiagnozował cechy obnozonego napięcia mięśniowego. Chodzimy na rehabilitację, ale niestety synek strasznie płacze, nie da na sobie wykonać żadnego ćwiczenia. Czy w tej sytuacji rehabilitacja jest konieczna, czy synek poradzi sobie bez niej?
Jeśli synek ma 11.miesiecy i jeszcze nie czworakuje ani nie siada i nie siedzi oraz nie wstaje to rehabilitacja jest potrzebna. Możecie spróbować zmiany rehabilitanta m może z kimś innym będzie spokojniejszą pozdrawiam cja

Pani opis funkcjonalny synka wskazuje,że jego rozwój jest asymetryczny i nieharmonijny .I skoro dotychczas sobie nie poradził to znikome szanse na automatyczną kompensacje tych motorycznych deficytów. Taki stan funkcjonalny wymaga nie tylko obserwacji ale także interwencji terapeutycznej specjalisty z zakresu metody Bobath lub Vojty. Proszę spróbować zmienić terapeutę lub metodę rehabilitacji.Pozdrawiam serdecznie.