Syn za tydzień kończy 6 miesięcy, od jakichś dwóch tygodni siada z czworaków, najpierw w pozycji boc
Syn za tydzień kończy 6 miesięcy, od jakichś dwóch tygodni siada z czworaków, najpierw w pozycji bocznej, teraz już siedzi prosto, podnosi w siadzie zabawki, ale jeszcze trochę się kołysze. Przy siedzeniu podkurcza paluszki u stóp. Syn podnosi się również do pozycji niedźwiadka, próbuje wstawać przy większych zabawkach lub opierając się o moje nogi, kiedy się z nim bawię. Gdy już się podniesie, przestawia stopy, aby stać w miarę prosto. Podkurcza jednak przy tym paluszki. Czy jest to etap rozwoju i minie, czy synek ma problemy z napięciem mięśniowym?
3 odpowiedzi
Witam, należy obserwować. Takie podkurczanie paluszków często pojawia się przy nowych czynnościach wymagających bardzo dobrej koordynacji i stabilizacji tułowia. Wtedy dziecko zaciska paluszki, żeby ułatwić sobie utrzymanie równowagi. Wraz z upływem czasu powinno to zanikać. Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Z opisu wynika że Pani dziecko rozwija się zupełnie prawidłowo. Podkurczac palce może spokojnie nawet do 12 m.ż.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.



