Syn 3 lata Już przed 2 r.ż. budował zdania, Dość linie mówi, zdania rozbudowane, dość dużo mówi,

1 odpowiedzi
Syn 3 lata
Już przed 2 r.ż. budował zdania,
Dość linie mówi, zdania rozbudowane, dość dużo mówi, choć potrafi tez bawić się w ciszy, potrafi długo się bawić nawet sam czymś co go interesuje, ale
-Nie lubi rysować, nie lubi puzzli; i z jednym i z drugim raczej słabo sobie radzi
-lubi zabawy ruchowe, potrzebuje ruchu,
-ciągłe wpadki z siusianiem w majtki, bywają okresy, ze popuści i biegnie zrobić na toaletę, a bywają okresy, ze poprostu posikuje się w majtki,
- generalnie od dawna „nie słucha się”, jest niegrzeczny, robi jakby na złość/ testuje,
wyciszył się mocno jakieś pół roku temu, ale
Zaczęło się przedszkole i problemy wróciły ze zdwojoną siłą, przedszkolank zarzuca mu, ze
-Ciagle zabiera zabawki innym dzieciom i twierdzi, ze do niego nie dociera co robi, ponieważ po karach robi ciągle to samo,
-nie radzi sobie z zadaniami typu połącz w pary, narysuj (w domu syn potrafi połączyć w pary, ale nieznosi kredek… i chyba nie przepada za panią)
- chodzi na palcach (chodzimy na terapię SI)
- wpada czasami w taki amok jak biega (przeważnie gdy zrobi coś złego po to, by ktoś go gonił), śmieje się złośliwie i ciężko go uspokoić (pani nie potrafi w ogóle)
od jakiegoś czasu bałam się, ze tak się zaczyna ADHD, ale przed przedszkolem było już naprawdę bardzo dobrze, teraz nie wiem czy zacząć biegać z dzieckiem po psychologach, czy jednak przedszkolanka sobie nie radzi? Dziś powiedziała mi, ze syn cały czas siedzi przy stoliczku za karę, ze ona mu się już nie pozwala bawić, ponieważ on od razu idzie zabrać jakiemuś dziecku zabawkę.
Dodam jeszcze, ze około rok temu byłam u psychologa i pani powiedziała, ze jest nadpobudliwy, żeby go wyciszać itd, ale później było już pół roku naprawdę spokoju…
Dzień dobry.
Część opisanych przez Panią objawów może wskazywać na określone rodzaje zaburzeń diagnozowanych już w okresie dziecięcym. Warto udać się na konsultację z psychologiem dziecięcym, który po 1-2 wizytach powinien ustalić, czy potrzebna jest pogłębiona diagnostyka i udzieli Pani wskazówek wychowawczych (w tym wskazówek dla przedszkola,