Swędzenie w jednym miejscu

2 odpowiedzi
Witam,

Od jakichś dwóch miesięcy swędzi mnie głowa w jednym miejscu (okolice skroni)z prawej strony. Ogólnie mam problem z łojotokiem skóry głowy, ale jak myję włosy raz dziennie to jest ok. Zanim mnie swędziało to w tym miejscy zrobił mi się ropny syf, który musiałam przekuwać igiełką. Oprócz tego smarowałam fudicinem, który prawdopodobnie jest sprawcą tego całego zamieszania. Nigdy mnie nic nie swędziało po użyciu tej maści, aż do niedawna... Nawet w skutkach ubocznych jest napisane, że może podrażniać i powodować swędzenie.

Co mam zrobić? Byłam u lekarza,ale oni mają to gdzieś. Mieszkam w UK. To swędzenie jest bardzo denerwujące bo praktycznie swędzi cały czas... Żadnej zmiany na skórze nie ma, jedynie blizna bo pryszcz był dość duży. Proszę o konkretną poradę. Wybieram się do Polski we wrześniu i mam zamiar wybrać się do dermatologa, ale chciałabym wiedzieć wcześniej dlaczego wystąpiło takie podrażnienie i co mogę z tym zrobić.
Prawdopodobnie może to być oznaka łojotokowego zapalenia skóry głowy. Są na to różne metody leczenia. Zapraszam

Objawy o charakterze świądu w obrębie skóry owłosionej głowy mogą się pojawiać w następstwie łojotokowego zapalenia skóry, jako działanie niepożądane stosowanych leków lub objaw zmian zapalnych. Jeżeli nie są obserwowane aktualnie zmiany skórne a jedynie objawy subiektywne w postaci świądu sugerowałabym zastosować preparaty z 10-15% mocznikiem w postaci żelu oraz do pielęgnacji szampony zawierające polidokanol, pirydonian cynku,i cyklopiroksolaminę