suplementy jak stosowac?

16 odpowiedzi
Witam. Mam32 lata. Chcialam zapytac sie czy taka mieszanka suplementow bylaby ok do stosowania codziennie. Koenzym Q10, kwas hialurunowy(ewentualnie kolagen ale chyba nie ma takiego typowo wplywajacego na skore bo w aptekach pokazuja mi same preparaty na ściągna a mi chodzi o zastosowanie bardziej przeciwzmarszczkowe) ,oraz cos na skore wlosy i paznokcie. Wszystko to dojrzalam w firmie Solgar . bardzo prosze o odpowiedź czy da sie to jakos połączyć? Jesli nie codziennie wszystko razem to jak czesto? I w jakich dawkach?
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
Dzień dobry!

Nie można oceniać suplementacji w oderwaniu od całego jadłospisu, stylu życia, wywiadu zdrowotnego. Zapraszam na wizytę, wtedy na podstawie analizy jadłospisu będę mogła udzielić konkretnej porady.
Barbara Dąbrowska

Witam
Firma Solgar oferuje bardzo dobrej jakości suplementy, ale w sumie po co ma Pani je stosować? Żeby odpowiedzieć na Pani pytanie musiałabym przeanalizować Pani sposób odżywiania i życia. Może udałoby się odpowiednio dostosować dietę pod Pani wymagania. Koenzym Q10 jest zalecany ale w odpowiednich dawkach, za mała ilośc okazuje się w badaniach placebo.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Maławska
Jak najbardziej te suplementy razem mogą być spożywane, proszę trzymać się dawek sugerowanych przez producenta. Natomiast co do wchłanialności z układu pokarmowego kolagenu i kwasu hialuronowego są sprzeczne badania. Potwierdzone korzystne działanie na skórę ma na pewno witamina A,C i E (działają one jako przeciwutleniacze, neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie komórek). Także jeśli myśli Pani o działaniu przeciwzmarszczkowym od wewnątrz proszę zadbać o dietę bogatą w warzywa i owoce. Pozdrawiam
Wszystko zależy od dawek (zawartości w jednym preparacie) i przyczyny stosowania. Nie należy jednak spożywać suplementów długofalowo. To żywienie powinno dostarczyć wszystkich składników odżywczych, ale to wszystko można określić gdy dokładnie zapoznam się z Pani przypadkiem. Zapraszam na wizytę online.
Pozdrawiam!
Dziękuje za pytanie,.. Koenzym Q10 proponuje: Ubichinol v100, 2 x 1 kapsułce. Firma Kaneka z Japonii. Collegen w formie płynnej Duolife Działa on również nawilżająco i wygładzająco
na skórę oraz wzmacnia włosy i paznokcie. Do tego komplet witamin i minerałów herbalife 2 x 1 Pozdrawiam..
Witam serdecznie,

ja z mojej strony mogę zaproponować przeanalizowanie jadłospisu i nawyków żywieniowych. Dobrze jest pełną suplementację wzbogacić o prawidłowy jadłospis, z wykorzystaniem produktów spożywczych wpływających korzystnie na włosy skórę i paznokcie. Z pewnością będą to produkty zawierające witaminy z grupy B, cynk, żelazo, witaminy A i E. Warto też zadbać o to aby w diecie było białko pełnowartościowe, bo to głównie białka, aminokwasy budują wszystkie struktury w naszym ciele. Gdy nie będzie ono dostarczane na odpowiednim poziomie w odpowiednich proporcjach, to także budowa, wygląd i stan włosów, skóry i paznokci będzie zaburzony.
Oczywiście warto również zwrócić uwagę na odpowiednie nawodnienie. Odwodniony organizm będzie wpływał znacznie na tworzenie się zmarszczek.
W przypadku dbania o skórę warto też pamiętać o odpowiednim nawilżeniu jej. Sucha skóra, zrogowaciała będzie o wiele bardziej narażona na powstawanie zmarszczek niż skóra, nawilżona, nawodniona, odżywiona.

Jeśli chodzi o preparaty o których Pani wspomniała warto skonsultować się z farmaceutą, który wskaże odpowiedni poziom przyjmowania tych sumplementów. Zwróci on też uwagę na pewno na inne ewentualne leki przyjmowane przez Panią lub też jednostki chorobowe, które ewentualnie występują.
Może warto też zwrócić uwagę na niektóre rodzaje ziół, których to napary mogą być pite, np. pokrzywa czy skrzyp polny. Można je pić lub też w przygotowanych naparach moczyć włosy.

Pozdrawiam serdecznie,
Milena Olaszewska
Dzień dobry,

Jeżeli chodzi o wszelką suplementację jestem ostrożna. Wychodzę z założenia, że przy racjonalnym, różnorodnym odżywianiu na co dzień, nie potrzebna jest dodatkowa suplementacja (poza małymi wyjątkami np. wit D). Wszelkie zalecenia należy także rozpatrywać pod kątem aktualnych wyników badań medycznych- stanu zdrowia. Dopiero wtedy możemy ustalić ewentualną - czasową suplementację. Jednak przede wszystkim proszę najpierw spróbować ze zdrową dietą, której stosowanie na pewno korzystnie wpłynie na wygląd skóry, włosów czy paznokci.
Po więcej informacji zapraszam na wizytę do poradni.
Pozdrawiam,
Jolanta Jankowska
Droga Pani. Na początek zalecam badanie. Nie polecam suplementowania się bez wcześniejszego sprawdzenia stanu organizmu. Jeżeli zależy Pani na korekcji lub przeciwdziałaniu zmarszczkom polecam olejek z czarnuszki. Koenzym Q10 znajdzie Pani w rybach, olejach, szpinaku, brokułach. Kolagen znajdzie Pani również w rybach i galaretkach mięsnych. Jeżeli zdecyduje się Pani na suplementację, dawkowanie powinno być indywidualnie dobrane pod nadzorem lekarza.
Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie,
Ja osobiście nie polecam pacjentom stosowania suplementów. Prawidłowo zbilansowany jadłospis pozwala na pokrycie zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne. Jedyna suplementacja jaka ma swoje poparcie w naukowych badaniach to suplementacja witaminy D.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Ja z suplementów dla osób zdrowych polecam tylko wit. D3, K2 i bakterie probiotyczne. Pozdrawiam
Witam, bardzo dobre suplementy na skórę, włosy i paznokcie znajdzie Pani z firmy FOREVER.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie, w swojej poradni nie stosuję suplementów, oraz nie przepisuję ich klientom, także trudno mi się ustosunkować. Pozdrawiam!
Witam Panią, nie chcę wypowiadać się na temat stosowania suplementów. Szczególnie bez zapoznania się z indywidualną sytuacją Pacjenta.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Jest to spora ilość suplementów jaką zamierza Pani przyjmować - proszę pamiętać, że obciąża to wątrobę. Większość powinniśmy dostarczyć sobie zbilansowaną dietą. Nasz organizm nie klasyfikuje suplementów tak jak reklamy - kolagen dla skóry , kolagen dla mięśni. Użyje go tam gdzie będzie potrzebowała a my nie jesteśmy w stanie mu czegokolwiek narzucić. Z tych wszystkich suplementów polecałabym jedynie suplementy na skórę ze skrzypem polnym. Z tym, że ich skuteczność kończy się wtedy gdy przestajemy je brać. Dawki zależą od potrzeb organizmu i konkretnego rodzaju suplementu, który zamierza Pani Stosować. Na ogół dawki są podane na opakowaniu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. Aleksandra Dejewska
Dzień dobry,
można brać wszystko razem Q10, kwas hialuronowy plus to co Pani zamierza. Solgar to jedna z niewielu firm, która ma standaryzację jeżeli chodzi o zioła i ich produkty są dobre choć drogie. Dawki są na opakowaniach, po 3 miesiącach należy zrobić przerwę. Oczywiście to jest porada bardzo ogólna. Natomiast kolagen faktycznie jest w preparatach złożonych głównie na choroby zwyrodnieniowe stawów. Na wzrost kolagenu są zioła,które działają pośrednio, trzeba znać skład chemiczny substancji i jej działanie. Proszę napisać do mnie na poradnia@dietuss.pl podeślę pani linka.
pozdrawiam
Witam serdecznie,
Przede wszystkim zastanowiłabym się nad zasadnością takiej suplementacji i rozważeniem czy jest ona konieczna. Ważne jest z jakiego powodu chce Pani przyjmować te suplementy. Warto byłoby się zastanowić jak za pomocą konwencjonalnej żywności uzupełnić jadłospis w te składniki. Co do dawkowania i częstotliwości przyjmowania tych środków, należy sugerować się tym, co jest wskazane przez producenta lub skonsultować się z farmaceutą. Pozdrawiam, Monika Nowicka