Suplementacja spiruliną i olejem lnianym w jednym czasie.

5 odpowiedzi
Witam. Mam takie pytanie, czy mogłabym przyjmować równocześnie olej lniany (2-3 łyżki dziennie ) i spirulinę (1 łyżeczka dziennie ) przez 3 miesiące razem bez przerwy? Czy są jakieś przeciwwskazania do przyjmowania równocześnie tych dwóch suplementów ?
A co pani dolega? 1 łyżka oleju=90 kcal 3*90 =270 kcal. całkiem sporo, a leczniczo 1 łyżka całkiem wystarczy. Nie jestem zwolennikiem suplementów, organizm sam metabolizuje potrzebne składniki ale najchętniej z tych produktów , do których przyzwyczaja się od dzieciństwa

Generalnie nie. Tylko zależy w jakim celu. Pozdrawiam Monika P-S
Witam, Szczerze mówiąc nie są mi znane przeciwwskazania do jednoczesnego stosowania tych dwóch suplementów, jednak zastanawia mnie zasadność. Ja sama nie jestem zwolenniczką stosowania dużej ilości suplementów - ufam, że prawidłowo zbilansowana dieta jest w stanie dostarczyć do organizmu wszystkich potrzebnych składników (wyjątek stanowi witamina D oraz niedobory potwierdzone badaniami).
Pozdrawiam,
MBellwon
Olej lniany, może Pani dodawać do sałatek, ale zastanowiłabym się nad innymi tłuszczami również. Co do spiruliny, oczyszcza z metali ciężkich, blokuje replikację wirusa HIV, aktywizuje komórki żerne NK i limfocyty, przez co wspomaga walkę z wirusami i bakteriami. Ale również jako cyjanobakteria zawiera endotoksyny LPS, które powodują w organizmie szereg stanów zapalnych. To tak w wielkim skrócie. Co do stosowania dwóch produktów jednocześnie nie znam przeciwwskazań. Podstawowym pytaniem jest, co chce Pani osiągnąć?? Czy dostała Pani zalecenia, by dołączyć to do diety?? Osobiście spiruliny nie włączam, a z oleju lnianego korzystam na przemian z innymi tłuszczami.
Nie znając pani historii chorobowej, czy nie mając wglądu do wyników badań nie mogę pani udzielić odpowiedzi, bo nie w każdym przypadku taka mieszanka jest dobra.