Straszny ból - RWA KULSZOWA

6 odpowiedzi
Witam serdecznie. Mój tata (67l) ma straszny problem z bólem tz. rwą kulszową. Od miesiąca zmaga się z problemem niesamowitego bólu nogi (nie może chodzić, spać itp.) Przyjmował zastrzyki witaminowe oraz ketonal w zastrzykach, chodził na masaże i nic ból jak był tak jest. Co to jest za przypadłość ?Jak można pomóc takiej osobie? Niestety tata trafił w tym tygodniu do szpitala z udarem, naszczęście sytuacja jest już opanowana ale ból nogi i tz. rwy kulszowej jest straszny. Nie może wyleżeć na łóżku szpitalnym, dostaje przeciwólowe ale wiadomo, że na tym oddziale nie będzie leczony na rwę kulszową. Bardzo chciałabym mu pomóc chociaż jak wyjdzie ze szpitala (mam nadzieję, że niedługo) ponieważ nie mogę patrzeć jak cierpi. Proszę Państwa o pomoc i rady co robić, gdzie się udać. Dziękuje.
Oddział neurologii na którym z pewnością leży tata powinien leczyć także RWE kulszowa za pomocą leków p/bólowych w kroplowkach. Można to także leczyć za pomocą terapii manualnej ale w przypadku udaru potrzebna jest wcześniejsza konsultacja fizjoterapeutyczna.

Szanowny Panie,
sprawa jest skomplikowana głównie przez udar mózgu. Niemniej jednak, dzięki temu że jest konsultowany przez neurologów, zostanie - gdyby była taka konieczność - zakwalifikowany do leczenia operacyjnego kręgosłupa. Jeżeli nie będzie potrzeby takiej interwencji polecam fachowca zajmującego się problematyką bólów krzyża - w poprzednich listach podałem metody terapii, które uważam za najwłaściwsze; można je znaleźć w mojej korespondencji.
dr Andrzej Żytkowski
Witam serdecznie, z "reguły" jeżeli nie działały środki które zostały podane to raczej problem jest bardziej mechaniczny, z którym powinna poradzić sobie z dobrym efektem terapia manualna. Niestety bez pacjenta nic nie poradzimy, zapraszam do gabinetu.
Najlepiej byłoby żeby Pani tatą zajął się fizjoterapeuta, który zajmuje się pacjentami neurologicznymi ponieważ będzie wiedział co zrobić z "rwą kulszową" i z powikłaniami poudarowymi.
Rwa kulszowa to problem z kręgosłupem ale nie tylko. Na nerw mogą naciskać struktury które przebiegają w pobliżu nerwu (np: zespół mięśnia gruszkowatego). Jeśli chodzi o udar to nie wiem jak czuje się tata ponieważ udar udarowi nie równy. Każdy inaczej przechodzi udar, ale jeśli sytuacja z udarem jest opanowana warto zainteresować się specjalistyczną terapią ukierunkowaną na rwę kulszową. Potrzebowałbym więcej informacji na temat obecnego stanu zdrowia taty.
Nadmienię, że ciężko sobie samemu poradzić z rwą kulszową a nawet jeśli symptomy przejdą to trzeba sobie zadać pytanie dlaczego doszło do ostrego stanu zapalnego nerwu. Jeśli nie boli to nie znaczy, że tata jest zdrowy!

Służę pomocą, na co dzień pracuję z osobami po udarze mózgu.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Witam!

Tutaj sprawa jest poważna, ponieważ wystąpił udar. Na obecną chwilę powinien kontrolować to neurolog. Mam nadzieję, że nie ma dużych objawów udaru. Jeżeli chodzi o rwę kulszową to musiałby Pani tato przyjść na konsultację w celu przeprowadzenia dokładniejszej analizy stanu zdrowia i oczywiście na terapię.

Na co dzień zajmuję się pacjentami neurologicznymi: osobami po udarach oraz z m.in. rwą kulszową, także zapraszam.

Pozdrawiam!