stłoczone zęby, zatrzymane ósemki, zapadniety profil twarzy

1 odpowiedzi
Witam (kobieta 26 lat),
Od 6 miesięcy leczę się aparatem ortodontycznym stałym (górny łuk). Moja wada polega na tym, że mam stłoczone zęby (górny i dolny łuk), zatrzymane ósemki (całkowicie niewidoczne - 1 góra, 2 dół), a dodatkowo lekko zapadnięty profil. Chciałam, aby ortodonta wypchnął cały łuk zębowy do przodu lub zaproponował inne najmniej inwazyjne rozwiązanie. Niestety nie stało się tak. Nie wykonano mi też żadnych zdjęć. Niestety podczas leczenia w pewnym momencie zaczęły pojawiać się co raz to większe przerwy za trójkami....zadając pytanie dlaczego tak się dzieje, dowiedziałam się, że łuk będzie poszerzany w celu wstawienia implantów za trójkami (na górze, a także na dole - w sumie 4 zęby). Ja jednak myślałam o niewielkim przesunięciu całego łuku do przodu, aby pozbyć się stłoczenia zębów i poprawić odrobinę wygląd profilu... Na tą chwilę postanowiłam zatrzymać dalsze leczenie i obecnie pilnie szukam nowego ortodonty, który zaproponuje najlepsze rozwiązanie biorąc też pod uwagę oczekiwania pacjenta. Zdaję sobie sprawę, że w tym przypadku moje leczenie może potrwać jeszcze bardzo długo (biorąc też pod uwagę stracone pół roku), dlatego rozważam opcję założenia aparatu językowego,lingwalnego. Czy poszerzanie łuku oraz wstawianie implantów to słuszne rozwiązanie? Proszę o wyrażenie opinii na temat mojego przypadku. Zrezygnowany pacjent.
Pani Przypadek wydaje sie byc skomplikowany. Trzebaby rozpoczac od ponownej diagnostyki (zdjecia rtg) i zaplanowania ew. Dalszego leczenia. Aparatem lingwalnym moze byc ciezko osiagnac ruchy, o ktorych Pani wspominala, ale moznaby rozwazyc leczenue Invisalign.