Starania o dziecko

2 odpowiedzi
Witam,
Chciałabym rozpocząć starania o dziecko jednak, poprzednia ciąża zakończyła się przedwczesnym porodem w 25tc. We wcześniejszych tygodniach nie było żadnego problemu, ciąża przebiegała prawidłowo. W związku z sytuacją chciałabym spytać, jakie badania powinnam wykonać przed staraniem o kolejne dziecko. Narazie zrobiłam badania tarczycy. O to wyniki:
TSH= 3,295 μlU/mL przy zakresie 0,38 - 5,33
Free T3 = 3,51 pg/mL przy zakresie 2,3 - 4,55
Free T4 = 1,1 ng/dL przy zakresie 0,61 - 1,48
Anty-Tg = 0,1IU/mL przy zakresie <4,00
Anty TPO = 0,6 IU/mL przy zakresie <9,00

Czy powyższe wyniki mogą być przyczyną poprzedniego niepowodzenia? Jeśli TSH jest zbyt wysokie, to ile może trwać leczenie by "zbić" je do poprawnego wyniku i zacząć starania?
Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam,
Szanowna Pani!
Wyniki badań mieszczą się w granicach normy. Nie choroba tarczycy jest najczęściej przyczyną takiego przykrego zakończenia ciąży. Współczuję!
Proponuję bardzo dokładną diagnostykę mikrobiologiczną z posiewach moczu przez 3 kolejne dni oraz koniecznie badania molekularne w kierunku patogenów urogenitalnych .
Również konieczne jest dokładne badanie USG z oceną szyjki macicy. Nie znam dokładnego przebiegu zdarzenia i wyniku autopsji, ale w następnej kolejności do rozważenia są badania genetyczne.
Serdecznie pozdrawiam!
Z poważaniem
Maciej Lewandowski

Proponuję zgłoszenie się do lekarza - specjalisty endokrynologa. Koniecznym jest leczenie i być może inne dodatkowe badania.