Stany zwyrodnieniowe a lek-Low dose Natrexone

2 odpowiedzi
Od wielu lat borykam się z RZS. Moja choroba postępuje. W chwili obecnej mam silne zwyrodnienie palców P i L reki,oraz bardzo bolą mnie stopy-co utrudnia mi poruszanie się. Mrowienie,skurcze,ból a czasami brak czucia towarzysza mi na co dzień. Moje pytanie-czy lek L D Natrexone jest w stanie mi pomoc?
Myślę, że Natrexone nie da istotnej poprawy samopoczucia. RZS jest chorobą zapalną stawów i powinna być leczona przez reumatologa. Co do innych objawów to wskazana jest konsultacja neurologiczna. W przebiegu RZS może wystapić uszkodzenie nerwów, mięśni i naczyń krwionośnych. W przypadku uporczywych bólów warto skonsultować się w poradni leczenia bolu. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Witam, należy wykonać badanie ENG celem oceny czy dodatkową przyczyną dolegliwości jest neuropatia obwodowa spowodowana zapaleniem naczyń w przebiegu RZS. Wówczas w leczeniu stosuje się sterydy czy cytostatyki a nie naltrekson. Uwazam, ze warto przeprowadzić tę diagnostykę i w razie potwierdzenia neuropatii włączyć ww. terapię. Proszę przedyskutować ten problem ze swoim reumatologiem. Pozdrawiam