Spuchnięte dziąsło

12 odpowiedzi
Co może być przyczyną spuchniętego dziąsła z lewej strony twarzy?
Dzień dobry, przyczyn opuchnięcia dziąsła może być dużo. Od najprostszej- czyli resztek pokarmowych w kieszonce, zranienie twardym ostrym, pokarmem(np. suchary, orzechy), do poważnej -czyli stanu zapalnego kości czy ropnia przy wierzchołku zęba. Dlatego też koniecznie należy zgłosić do stomatologa, aby rozpoznał przyczynę na podstawie objawów, zdjęcia rtg i oczywiście przeprowadził odpowiednie leczenie. Jeżeli bedzie konieczne- to nawet leczenie kanałowe.
Pozdrawiam
dr n. med. Katarzyna Jankowska

Za mało danych, góra dół, pełne luki zębowe pozostałe resztki korzeni może być zapalenie ozebnej, brak zębów zapalenie lub robienia przyzębia osoba w ciąży może mieć tzw guzy ciążowe proszę iść do stomatologa
proszę sprecyzowac pytanie, dokładnie która okolica dziąsła
Witam, przyczyn jest bardzo dużo, np stan zapalny dziąsła, kieszonka patologiczna lub próchnica. Najlepiej udać się do lekarza dentysty i ocenić w badaniu klinicznym.
Pozdrawiam.
Witam serdecznie. Spuchnięte dziąsła mogą mieć wiele różnych przyczyn, poczynając od zwykłych podrażnień szczoteczką do zębów poprzez ich nieprawidłowe szczotkowanie, przez złą dietę, która jest następstwem niedoboru wielu witamin (w tym przypadku najistotniejsze B i C), czy niektóre choroby ogólnoustrojowe, których jednym z objawów są spuchnięte dziąsła. Ponadto u kobiet często objaw ten występuje w okresie zaburzenia gospodarki hormonalnej (dojrzewanie, ciąża, menopauza)
Jednak najczęstszą przyczyną spuchniętego dziąsła jest miejscowe zapalenie, wywołane przez złą higienę jamy ustnej, na skutek której również pojawia się kamień nazębny oraz rozwija się próchnica.
Dzień dobry, proszę udać się do lekarza, w celu zdiagnozowania. Bez badania wewnątrzustnego i zdjęcia RVG trudno postawić diagnozę. Pozdrawiam dr Kręcisz
Witam.
Naprawdopodobniej stan zapalny wokół zęba.
Pozdrawiam
Nieomal każda forma intensywnego stanu zapalnego w okolicach zęba. Stan zapalny w kieszonce z różnych przyczyn, zgorzel, stan zapalny okołowierzchołkowy, ropień. PO kwestie zatokowe. Polecam wizytę w gabinecie stomatologicznym.
Pozdrawiam, Renat Sznajder
Witam!
Niestety odpowiedź na to pytanie może być udzielona w wyniku badania podmiotowego i przedmiotowego, czyli obecności Pacjenta w gabinecie.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Dzień dobry. Przyczyn może być bardzo wiele związanych z zębami, z urazem np szczoteczką lub protezą, z zakażeniami również wirusowymi. Odpowiedź na to pytanie możliwa jest po przeprowadzeniu wywiadu, obejrzeniu zmiany, wykonaniu zdjęć rentgenowskich. Pozdrawiam
Dzień dobry!
Opuchnięcie dziąsła może być wywołane zapaleniem dziąsła (zazwyczaj występuje również zaczerwienienie i krwawienie) lub stanami zapalnymi związanymi z sąsiednimi zębami. Proszę jak najszybciej zgłosić się do stomatologa w celu leczenia.
Pozdrawiam
Witam,
Niestety na podstawie przedstawionego opisu nie jesteśmy w stanie postawić diagnozy. Proszę udać się do lekarza stomatologa na wizytę.