Skrzywienie osi ręki

2 odpowiedzi
Złamałem ręke(promieniowa,łokciowa).Miałem gips i druty kirschena przez 8 tyg.Wyjęto druty i zdjęto gips.Zacząłęm ćwiczyć.Ręka sciskająca gąbkę w ciepłej wodzie z solą(30min dziennie)
Dostałem na ręce coś jakby obrzęk/opuchlizne a gdy poszedłem do lekarza usłyszałem o skrzywieniu ośki ręki.Lekarz mówił iż powinno to ustąpić z biegiem czasu,ale nie mam ręką na nic naciskać nadgarstkiem.Jeśli nie zejdzie to i tak nie będę miał żadnej operacji ale zajmie się mną ortopeda.
-co można zrobić aby to skrzywienie się "anulowało"
-co jeśli nie powróci do normalnej postaci? ćwiczenia/zabiegi czy co?
Niestety bez zdjęcia radiologicznego oraz badania fizykalnego niewiele można powiedzieć. Druty K nie są zespoleniem idealnym bowiem często dochodzi do ich obluzowania czy infekcji w miejscu wprowadzenia . W razie problemów z zagięciem osi kości czy też nieakceptowalnym ustawieniem odłamów warto rozważyć restabilizację płytą . WW. zespolenie pozwoli na anatomiczne nastawienie odłamów, korekcję osi, rotacji oraz odtworzenie prawidłowej długości kości co jest niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania.

Witam
Wszystko zalezy od wieku pacjenta, miejsca zlamania...
Kosci maja duzy potencjal do samoistnego korygowania i powrotu do pierwotnej osi, bez specjalnych zabiegow czy cwiczen, a pod wplywem zwyklego obciazania i uzywania.
Czy os znow bedzie bliska tej przed zlamaniem zalezy od wielkosci skrzywienia, wieku pacjenta, miejsca zlamania, tego niestety Pan nie napisal, ciezko wiec odpowiedziec precyzyjnie na to pytanie. prosze zaufac lekarzowi prowadzacemu.