Siofor skutki uboczne ból mięśni, głowy ?

5 odpowiedzi
Cukier 136 po 2 godz.po glukozie 284, dostałam Siofor 500 2 razy dziennie.Czuję się po nim fatalnie, potworny ból mięśni oraz głowy. Nie ma nic na ten temat w ulotce czy powinnam go dalej brać, może zmiejszyć dawkę. Diabetolog jest na urlopie do końca sierpnia 2017. Następna wizytę mam w listopadzie.
Ból mięśni, głowy to nie są objawy niepożądane związane z przyjmowaniem metforminy. W niemiernie rzadko występują kurcze mięśni w przebiegu kwasicy mleczanowej (kwasica mleczanowa (0,03 przypadki / 1000 pacjentolat) ale towarzyszą temu inne objawy. Dawka sioforu 2x500 mg jest dawką początkową, którą stopniowo się zwiększa. Dlatego nie ma sensu obniżać dawki. Proponuje odstawić lek na kilka dni jednak przy stosowaniu się do zaleceń dietetycznych i udać się do lekarza rodzinnego. Stosowanie leków doustnych w leczeniu cukrzycy typu 2 nie wymaga zwykle konsultacji diabetologa;

dawka 2x500 Sioformu to najmniejsza stsowana dawka, ból głowy i mięśni to raczej rzadko występujące działania uboczne po Sioforze - najpewniej wynikają raczej ze zmiany glikemii (obniżenia). Jak objawy nie miną trzeba skontaktować się z diabetologiem - być może trzeba będzie zmienić lek, pozdrawiam
Dzień dobry, o ile dolegliwości nie mięły to należy zaprzestać stosowania leku i zmienić leczenie na inne. Pozdrawiam, Iwona Tarnowska
Witam. Spodziewam się,że już rozwiązała Pani swój problem,ale mimo to odpisuję.
rzeczywiście objawy ,które Pani podaje,nie są charakterystyczne dla Sioforu,a dawka jest naprawdę nieduża. Mimo to przerwałabym leczenie i sprawdziła,czy dolegliwości ustępują.
Proszę się też upewnić,ze decyzja o rozpoczęciu leczenia była poprzedzona sprawdzeniem czy Pani nerki i wątroba są wydolne .Ocenia się to poprzez oznaczenie Alat,Aspat i kreatyniny w surowicy krwi.
Brać. Nie wiązałabym tych objawów ze sioforem. Pozdrawiam