RTG kregosłupa szyjnego

10 odpowiedzi
Witam , zrobiłem rtg kręgosłupa szyjnego bo bolała mnie szyja przy skręcaniu w lewo no i wyszło
- płytkie prawostronne skrzywienie kręgosłupa w przejściu C-Th
- spłycenie lordozy fizjologicznej kręgosłupa szyjnego
- mierne obniżenie przestrzeni międzykręgowej C6-C7
Czy da się to jeszcze naprawić ? mam 27 lat pracuje przy tokarce
Dzień dobry, to co jest w opisie RTG prawdopodobnie nie ma związku z Pańskimi objawami. Radzę zgłosić się do osteopaty, przejść terapię i porozmawiać o profilaktyce.

Witam. Da się to ukierunkować . Zapewne obraz somatyczny jest gorszy od tego z badania. Prosze udać się do dobrego Fizjoterapeuty- Terapeuty Manualnego. Pozdrawiam
Witam,
- skrzywienia kręgosłupa nie da się "naprawić" w Pana wieku, ono już pozostanie, jednak może być leczona przez terapię manualną i ćwiczenia tak, żeby nie dawało dolegliwości bólowych
-odtworzenie lordozy fizjologicznej kręgosłupa szyjnego jest możliwe, potrzeba jednak czasu i regularnej terapii manualnej i odpowiednio dozowanych ćwiczeń
- Obniżenie przestrzeni międzykręgowej C6-C7 może być u Pana główną przyczyną bólu, razem z podwyższonym napięciem mięśniowym i przymusowo utrzymywanej pozycji ciała przy tokarce. Polecam leczenie za pomocą terapii manualnej, wcześniej jednak wizyta diagnostyczna, aby mieć pewność co do przyczyny bólu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, zdecydowanie tak. Oprócz RTG konieczna diagnostyka u fizjoterapeuty a następnie odpowiednia terapia + ćwiczenia. Zapraszam.
Jak najbrdziej. Odblokowanie zablokowanych stawów, rozluźnienie tkanek miękkich i odpoiwednie ćwiczenia naprawią problem.Warto się tym zajć teraz ponieważ z uwagi na wykonywaną pracę jest ryzyko progresji zmian i nasilenia dolegliwości w przyszłosci.
Sugeruję wizytę: - 450 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,oprócz RTG kręgosłupa szyjnego należy sprawdzić stan funkcjonalny całego kręgosłupa.Zajmuje się tym specjalistyczny fizjoterapeuta ,który kompleksowo przetestuje Pana narząd ruchu.Dobierze i ustali indywidualną terapię mającą na celu przeciwdziałaniu destrukcyjnych procesów ,które się rozpoczęły.Poza tym z pewnością przedstawi,które pozycje w pracy i życiu codziennym są szczególnie przeciążające dla kręgosłupa. Dostosowanie się do nich pomoże nie nie dopuścić do rozwoju patologicznych zmian.
Pozdrawiam. J. Zawodniak
Witam
Tak oczywiście, te zmiany da się skorygować. Do tego potrzeba terapii manualnej i odpowiednio dobranego treningu leczniczego. Pewnie jeszcze parę zmian w ergonomii pracy. Proszę się udać do terapeuty manualnego.
Pozdrawiam
Proponuję udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii manualnej. Prawdopodobną przyczyną bólu jest dolegliwość stawowa lub mięśniowa. Z w/w specjalistą ustalicie plan szerokiej terapii która powinna zabezpieczyć struktury kręgosłupa w przyszłości.
Witam. Nie udzielił Pan informacji o dolegliwościach i zachowaniu się objawów, opis jest dość klasyczny. Mało informacji, ale wg. mnie terapeuta nie powinien mieć problemów z usunięciem dolegliwości.
Pozdrawiam
Tak, da się poprawić zakres ruchomości, można pracować nad krzywiznami kręgosłupa.