Rozstep mięśnia prostego

9 odpowiedzi
Witam ! Pół roku temu urodziłam córeczkę , niestety pomimo powrotu do wagi z przed ciąży brzuch jest słaby , mięśnie nie trzymają i niestety nadal wyglada jak u ciężarnej . Czy istnieje szansa by odzyskać funkcje i poprawić wygląd brzucha ? Pozdrawiam
Witam oczywiście powinna Pani rozpocząć prace nad wzmacnianiem mięśni głębokich okolic brzucha przepony dna miednicy itd pod okiem fizjoterapeuty, który uprzednio oceni Pani stan. Pozdrawiam.

Tak. Bardzo dobra metoda to stabilizacja spiralna, połączona z kinesiotapingiem wzmacniającym mięśnie, masażem izometrycznym i ćwiczeniami w podporach. Zapraszam.
Tak, istnieje taka możliwość.Jednakże by to uzyskać należy odnaleźć przyczynę dlaczego brzuch nadal pozostaje wypukły.Odradzam robienia brzuszków,gdyby to działało to tak pacjentki ozyskiwałyby poprzedni wygląd. Odpowiedź na to pytanie powinna znaleźć Pani w gabinecie fizjoterapeuty i/ lub osteopatę pracującego zarów no funkcjonalnie jak i na tkankach miękkich. Powodzenia,
Daniel
Witam, obecnie stworzył się pewnego rodzaju nurt w rehabilitacji i osteopatii zajmującym się przygotowaniem kobiety do porodu oraz pomoc w powrocie do sprawności. Nie zajmuję się tą specjalnością, mogę polecić kogoś jeśli miałbym wiedzę skąd Pani pochodzi.
Myślę, że funkcja mm. powinna pod wpływem ćwiczeń wrócić do normy.
Pozdrawiam i powodzenia!
tak, myślę że w dłuższej perspektywie można wiele poprawić
Witam
Tak jak najbardziej istnieje taka możliwość. Odpowiedni trening i czasami zabiegi manualne pomagają wrócić do dobrej formy.
Pozdrawiam
Witam.
Przed Panią dużo pracy, ale będzie to warte wysiłku. Jeżeli faktycznie wystąpił rozstęp mięśni brzucha to warto się udać do fizjoterapeuty, który się zajmuje kobietami po ciąży, jeżeli rozstępu nie ma to dobry tener na siłowni, który podpowie co zrobić.
Pozdrawiam
Szanowna Pani,
przede wszystkim gratuluję potomstwa :)
Brzuch po ciąży niestety już nigdy nie wróci w 100% do stanu sprzed ciąży- to jasne. W moim odczuciu nie jest to jednak wytłumaczeniem żeby nie spróbować wszystkiego co w Pani mocy w kierunku poprawy ciała, prawda?! Mam tutaj na myśli ćwiczenia, masaże, metody medycyny estetycznej czy dietę. Generalnie, mięsień prosty brzucha zazwyczaj wraca do zadowalającego stanu.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jak najbardziej. Proszę udać się do fizjoterapeuty, który pokaże Pani jak ćwiczyć aby funkcję odzyskać, ale również by sobie nie zaszkodzić. Pozdrawiam
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl