Rozstęp mięśni prostych brzucha

38 odpowiedzi
Witam, chciałam zapytać czy zajmuje się też Pan rozejsciem mięśni prostych brzucha? Jestem dwa tygodnie po porodzie cesarskim cięciem i chciałabym skonsultować swój przypadek. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Oczywiście zajmuję się również takimi przypadkami. Zapraszam na konsultację, rehabilitacjasmigielski.pl. Pozdrawiam. Krzysztof Śmigielski

Oczywiście, Zapraszam
Witam, oczywiście pracowałem z rozstępem mięśnia prostego i chętnie udzielę wszelkich informacji na ten temat. Możemy umówić się na konsultację.
Witam, oczywiście. Stosuje techniki związane z rozejściem kresy białej i opieką poporodową. Zapraszam do współpracy. Pozdrawiam :)
Witam, mamy w klinice fizjoterapeutkę specjalizującą się w tego typu problemach, zatem oczywiście zapraszamy na konsultację!
Witam Panią.
Gratuluję urodzenia dziecka i życzę wszystkiego dobrego :).
Jeżeli chodzi o rozejście się mięśni prostych brzucha to niestety nie zajmuję się tą dolegliwością. Dwa tygodnie po cięciu cesarskim to sprawa jest jeszcze bardzo świeża, proszę przede wszystkim sprawę skonsultować z swoim ginekologiem jakie możliwości terapii tutaj wchodzą w grę i wtedy udać się do fizjoterapeuty. Ja niestety nie będę w stanie pomóc.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Poszukaj fizjoterapeuty który nauczy Cię napinać mięsień poprzeczny brzuch pod kontrolą USG.
Szanowna Pani,
służę pomocą i zapraszam na konsultację

Pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
dziękuję za wiadomość, ale niestety nie zajmuje się opieką po porodach. Specjalizują się w tym urofizjoterapeutki(jest to "nowa gałąź" w fizjoterapii).
Pozdrawiam
Dzień dobry,
proponuję zawężenie wyszukiwań.
Pracuję na terenie woj. łódzkiego.
Pozdrawiam Agnieszka Kawka-Jagodzka
Jak najbardziej. Podczas ćwiczeń należy angażować mięsień poprzeczny brzucha oraz nie wykonywać klasycznych brzuszków. Również w codziennym życiu unikać dźwigania i wstawania "na wprost". Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Prowadziłem pacjentki po cesarskim cięciu. Temat jest jednak zbyt obszerny na rozmowę mailową (postępowanie zależne m.in. od tego czy to był pierwszy poród, od aktywności fizycznej, masy ciała, zaleceń ginekologa itd). Proszę np o kontakt telefoniczny w poniedziałek między godzina 15 a 18.

Pozdrawiam
Jacek Konieczny
Dzień dobry. Tak, zajmuję się. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam. Sławomir Piter
Witam Panią,
chętnie odpowiem na Pani pytania proszę o kontakt telefoniczny. Pozdrawiam serdecznie.
Szybko wdrożona rehabilitacja po porodzie ma ogromne znaczenie dla odpowiedniej pracy mięśni brzucha. Ważne jest aby nie przeciążać nieprawidłowo ułożonych mięśni prostych brzucha. W celu dokładniejszej analizy proszę o kontakt mailowy. Pozdrawiam.
Możliwe jest działanie fizjoterapeutyczne, a jego skuteczność zależy od wielkości uszkodzenia. Warto spróbować zewnętrznej stabilizacji (taping elastyczny lub sztywny) i ćwiczeń aktywujących brzuch.
Tak, zajmuję się. Zapraszam na konsultacje.
Oczywiście. Zapraszam na wizytę
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Kilka razy pracowałem z tego typu przypadkami. Jeśli będę mógł odpowiedzieć na pytania, to zapraszam.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Dzień dobry, zajmuje się oczywiście, zapraszam
Dobry wieczór,

tak oczywiście, jest to jeden z częstszych problemów z którymi trafiają do mnie kobiety po przebytej ciąży.

Oczywiście zachęcam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego, natomiast wydaje mi się, że najwygodniej do ewentualnej terapii i ćwiczeń było by poszukać terapeuty w okolicach Trójmiasta. Choć naturalnie bardzo zapraszam do konsultacji! ;)

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam,samym rozejściem jako tako się nie zajmuje, aczkolwiek specjalnością mojego gabinetu jest terapia blizn. Blizna po cesarskim cięciu daje bardzo poważne skutki zarówno krótkoterminowe, a może jeszcze poważniejsze biorąc pod uwagę dłuższy odstęp czasu po operacji. Spcecjalizuje się w nowej,praktycznie bezbolesnej metodzie ScarWork, w razie wyrażenia chęci terapii/konsultacji proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Rafał Lewandowski
Dzień dobry,
Jak najbardziej prowadzę pacjentki po przebytych porodach za pomocą cesarskiego cięcia. Spotkanie będzie wymagało dokładnej diagnostyki natomiast jestem przekonany, że mogę Pani pomóc.
Pozdrawiam
Tomasz Pacułt
Witam. Tak.
Tak zajmuje się wyżej wymienioną jednostka, jednak na wstępię musi Pani wiedzieć, iż wg moich doświadczeń rozejście mięśni powyżej szerokości 4 palców pacjenta wymaga leczenia chirurgicznego. Jeśli rozejście jest większe niż 4 złączone ze sobą Pani palce proszę od razu udać się do chirurga.
Witam, zajmuję się problemem rozejścia mięśni prostych brzucha. Pozdrawiam
Warto zastosować metodę stabilizacji spiralnej prof Smiska (Czechy) przy pracy nad wzmacnianiem mm brzucha, które mają rozstęp, gdyż ćwiczenia łańcuchów spiralnych nie powodują dalszego rozchodzenia się dwóch stron powięzi brzusznej, tak jak zwykłe ćwiczenia na mięśnie brzucha, tylko oddziałują jak sznurówka łącząc strony ze sobą. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry. Pracuję z Pacjentkami borykającymi się z problemem rozejścia mięśni prostych brzucha po okresie ciąży. Praca ta polega (w dużym skrócie) - na odtworzeniu/nauczeniu Pacjentki prawidłowej aktywacji mięśni odpowiedzialnych za lokalną stabilizację regionu miednicy i odcinka lędźwiowego kręgosłupa - w celu jak najszybszej redukcji obciążenia przedniej ściany jamy brzusznej i umożliwienia charakterystycznego dla okresu połogu, efektywnego zniwelowania diastazy. Kluczem do sukcesu jest jak najszybsze wyeliminowanie tzw. afunkcjonalnej tłoczni brzusznej - czyli praca nad prawidłowym i bezpiecznym torem oddechowym. Efekt terapeutyczny zależy od wielkości rozstępu, czasu podjęcia działań terapeutycznych, samozaparcia Pacjentki - do wykonywania autoterapii i wielu innych czynników.
Pozdrawiam.
Witam, niestety nie specjalizuję się w tego typu terapii. Myślę,że lepiej do specjalisty się udać, który konkretnie tym się zajmuje. Pozdrawiam
Witam oczywiście zajmuję się. Ale nie wiem czy to już nie za późno na konsultację. Pytanie z początku sierpnia dotarło do mnie dopiero teraz..
Witam.
Ćwiczenia przy rozejsciu mm. Brzucha prowadzę pod kontrolą USG tkzw. Sonofeedback.
Pozdrawiam
Nie będę kłamał, że zajmuję się tylko takimi pacjentkami, jednakże takie też miewam więc jak najbardziej zapraszam.
Witam.
Jak najbardziej zajmuję się tego typu dolegliwościami. Terapia polega mobilizacji blizny a następnie treningu mięśni brzucha.
Pozdrawiam
Witam,
jak najbardziej zajmujemy się rehabilitacją kobiet w ciąży i w połogu. Zapraszamy do fizjoterapeuty, który zajmuje się taka rehabilitacją zawsze we wtorki między godz 12.00-16.00.
Pozdrawiamy
Oczywiście zajmuję się takimi przypadłościami. Aktualnie najważniejsze by nie próbować robić absolutnie żadnych ćwiczeń mocno obciążających mięśnie proste brzucha np. klasyczne brzuszki, gdyż może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto również sprawdzić inne komplikacje cesarskiego cięcia powiązane z kręgosłupem.
Witam, od strony czysto fizjoterapeutycznej tak. Zapraszam do kontaktu,
DB
Tak, jak najbardziej. Poprzez odpowiednie ćwiczenia, ruchy, oddychanie można uniknąć, w takich przypadkach, operacji. Zapraszam na konsultacje, gdyż każde rozejście się mięśni prostych brzucha jest inne i wymaga indywidualnego podejścia.

Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry,
jak najbardziej zajmuję się takimi problemami, zapraszam serdecznie do umówienia się na wizytę.