Rozpoznana seronegatywna spondyloartropatia, ale co dalej?

2 odpowiedzi
Witam. Od około 10 lat temu borykam się z bolesnymi przejściowymi zapaleniami stawów. Zaczęło się od stawów kolanowych z obecnym wysiękiem i obrzękiem, kostek a nawet palcy u stóp. Na stawach krzyżowo-biodrowych kończąc. Zapalenia pojawiały się niespodziewanie i za każdym razem w innym stawie. Obecnie nadal męczę się z powracającymi bólami okolicy krzyżowej, raz po jednej, raz po drugiej stronie, które często zanikają na dłuższy czas i pojawiają sie na nowo wykluczając całkowicie aktywne funkcjonowanie. Na początku dolegliwości obecny był bardzo wysoki czynnik reumatoidalny, CRP i obecny antygen HLA B27. Brałam Encorton, Metypred, Metotrexat i wiele innych specyfików. W rozpoznaniu mam seronegatywną spondyloartropatie. Obecnie oprócz bólów w okolicy krzyżowej czuje spięcie i sztywność na odcinku piersiowym i szyjnym kręgosłupa. Chodzę jak "połamana". Lekarze przepisują tylko kolejne porcje leków na wizytach, których nie biorę kiedy czuję sie lepiej. Przyczyna głębiej nadal jest nierozpoznana i niezwalczana. Mam 28 lat i dosyć życia z bólem. Proszę o jakieś wytyczne odnośnie badań jakie mogę jeszcze zrobić. Czy można całkowicie to wyleczyć? Lubię sport a bardzo często muszę z niego rezygnować z powodu złego samopoczucia.
Już dwa razy odpowiadałem i nie wiem dlaczego moja odpowiedź nie może być zrealizowana
pozdrawiam Czesław Drozd

Ma Pani skomplikowany problem reumatologiczny, choroba jest przewlekła i wymaga prowadzenia przez doświadczonego reumatologa, badania w tej chwili nie są priorytetem, pozdrawiam serdecznie, RC