rolfing/integracja strukturalna - ból kręgosłupa, dysbalans w miednicy, koślawość stóp

16 odpowiedzi
Witam. Czy jest ktoś z Łodzi, kto specjalizuje się w rolfingu/integracji strukturalnej, ponieważ od 2 lat mam problem z odcinkiem piersiowym (tylko z prawej strony), dysbalansem miednicy, rotacją zewnetrzną uda i podudzia, co rzutuje mi na ułożenie stóp i ból w kolanie (lewym). Chcę wrócić do sportu, ale moje ułożenie ciała stanowi niebezpieczeństwo, gdyż jestem narażony na kontuzje i zmiany zwyrodnieniowe.
P.S. z moim problemem z plecami nie radziło sobie już kilku fizjoterapeutów/osteopatów. Mam wykonanie badania MR/RTG kręgosłupa, stopy i miednicy.
Witam. Nie specjalizuje się w rolfingu, ale pracuje innymi metodami, aby przywrócić balans mięśniowo-więzadłowy. Trudno jest przewidzieć efekty bez zbadania osoby. Problem musi być "trudny" skoro do tej pory (pomimo kilku/kilkunastu wizyt) nikt nie potrafił pomóc. Ale zawsze warto próbować, aby obecne problemy nie skutkowały czymś poważniejszym w przyszłości.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Rolfing/integracja stukturalna do dobry kierunek. Ale są też i inne holistyczne metody oparte na prawie tensegracji i oddziałujące na powięź. Są to m in. łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS, czy manipulacja powięzi (Stecco). Proszę kierować się przy wyborze terapeuty także potwierdzeniem jej/jego uczestnictwa w szkoleniu. Są bowiem fizjoterapeuci, którzy stosują techniki danej metody np. z książki bez uwzględnienia strategii terapeutycznych, których uczestnik szkolenia nabywa na kursie. Analogia jaka mi się w takich przypadkach nasuwa jest taka: to że umiesz pociągać za spust nie jest jednoznaczne, że znasz taktykęwalki i strategię działań dzięki czemu potrafisz bezpiecznie i bez strat poruszać się na polu walki.
Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego terapeuty to jeśli nie znajdzie Pan nikogo w Łodzi proponuję rozejrzeć się w sąsiednich miastach ( np. Warszawa, Poznań). Powodzenia.
Daniel
Witam serdecznie, jestem z Warszawy więc nie będę odpowiadał na pana pytanie bo rozumiem że napisał pan do mnie przez przypadek. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Ps. Jeśli byłby Pan przejazdem w Warszawie zapraszam serdecznie na wizytę
Nie wszystko da się wyleczyć szybko. Jak w Łodzi nie pomogli to zapraszam do Warszawy.
Szanowny Panie,
przykro mi, ale Łódź znajduje się poza obszarem mojej działalności.

Życzę powodzenie i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Witam, prosze wejść na stronę anatomytrains pl,i skontaktować się z nimi, może znajdą kogoś w bazie danych
Pozdrawiam
Niestety nie jestem z Łodzi. Pozdrawiam
Pracuję masażem tkanek głębokich od 7 lat. Zajmuję się rehabilitacją sportowców, ponieważ sam kiedyś trenowałem sztuki walki. Jako przychodnia w której pracuję, współpracujemy z niektórymi klubami sportowymi. Zapraszam na wizytę - coś wymyślimy ;-)
Witam

Niestety nie znam fizjoterapeutów z Łodzi.

Pozdrawiam
Magda Szelągowska
Myślę, że byłbym w stanie Panu pomóc, ale przyjmuję w Warszawie.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Adam Polański ,z Lodzi
Niestety nie znam takiego terapeuty z Łodzi. Pozdrawiam
Witam,

niestety nie jestem z Łodzi i trudno mi polecić tam kogokolwiek, mam nadzieję, że szybko uda się Panu znaleźć odpowiedniego specjalistę! Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Przemysław Jeziorski
Niestety nie znam zadnego rolfera z Lodzi , zapraszam do Wrocławia postaram sie pomoc.
Dobry wieczór. Niestety nie zam żadnego rolfera z Łodzi. Pozdrawiam serdecznie Sławek
Dzień dobry,
nie ta okolica ale życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Pozdrawiam
Agnieszka Kawka-Jagodzka