Rok temu wyszło u mnie zapalenie stawu kolanowego oraz woda w kolanie, problemy ze zginaniem nogi it

2 odpowiedzi
Rok temu wyszło u mnie zapalenie stawu kolanowego oraz woda w kolanie, problemy ze zginaniem nogi itd. Po wielu punkcjach, braniu lekow i ustabilizowaniu nogi na 2 tygodnie, zapalenie przeszlo. Mimo to pozostala po tym torbiel Bakera, ktora po roku czasu nadal jest i są dni, że (pomimo iż jest niewidoczna gołym okiem) czuję, że uciska na nerwy. Ucisk czuję od torbieli aż po pośladek. Jest to bardzo nieprzyjemne, poza uciskiem czuję czasem drętwienie nogi, a siedzenie lub stanie na tej nodze sprawia lekki ból. Czy taka torbiel kwalifikuje się już do wycięcia jej czy może wystarczy na początek kilka punkcji lub coś jeszcze innego aby ją zlikwidować? Pozdrawiam, Kinga
Warto zweryfikować przyczynę dolegliwości. Przed decyzją o leczeniu operacyjnym spróbować wykonać punkcję torbieli w celu zmniejszenia jej objętości (mniejszy ucisk na sąsiadujący nerw). Jeśli objawy ustąpią - sukces diagnostyczny. Jeśli objawy nie nawrócą - sukces terapeutyczny. Jeśli objawy nawrócą - zastanowić się nad dalszym leczeniem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna + usg - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam!
jesli nie pomagają punkcje z ewentualnym podaniem sterydu, to raczej w grę wchodzi leczenie operacyjne. Pytanie jest jeszcze jedno dlaczego tam pojawia się płyn pochodzący ze stawu kolanowego? przyczyn może być wiele w samym kolanie, a torbiel jest jedynie objawem, a nie chorobą samą w sobie. Proponowałbym poszerzenei diagnostyki o MR stawu kolanowego.
Szybkiego powrotu do zdrowia.