Rok temu w lutym zaczęłam odczuwać trudny do zlokalizowanie ból po dolnej stronie zębów, dodatkowo b

1 odpowiedzi
Rok temu w lutym zaczęłam odczuwać trudny do zlokalizowanie ból po dolnej stronie zębów, dodatkowo bolała mnie głowa zawsze po lewej stronie. Ból był tępy ale uciążliwy.Codziennie rano kładłam się z nim spać i wstawałam z bólem. Ból trwał koło 2 tygodni, przestawało boleć na jakiś czas i znowu wracało. Dentysta zalecił usunięcie chirurgiczne ósemki. Ból po zabiegu nie minął. Skierowałam się do innego stomatologa, który podejrzewał niepoprawne wykonanie leczenia kanałowego. Ząb został ponownie przeliczony. Ból nie ustał, nawracał co jakiś czas. W maju przestało boleć aż do końcówki lutego obecnego roku. Skierowałam się ponownie do stomatologa, który zalecił usunięcie chirurgiczne kolejnej ósemki, ból nie ustał. Rok przed tą sytuacją zdjęłam aparat, który nosiłam 2 lata niepełne, były wykonywane podwyższenia na tylnych zębach. Dodatkowo bardzo często bolą mnie plecy na wysokości łopatki. Czasami słychać jakieś trzeszczenie w okolicach stawu, rzadko szumienie w uszach. Co może być przyczyną takiego stanu?Jestem osobą, która bardzo się stresuje, w zasadzie wszystkim, poprzedni rok i obecny jest obfity w sytuacje stresogenne, czy może mięs to jakiś wpływ.
Dzień dobry. Z Pani dosyć dokładnego opisu problemu można podejrzewać Zaburzenia Czynnościowe US- jest to problem związane z mięśniami żwaczowymi oraz najcześciej stawami. Aby potwierdzić diagnozę konieczne jest dokładne badanie czynnościowe w kierunku tych zaburzeń oraz bardzo często wykonanie czynnościowego rezonansu magnetycznego stawów skroniowo-żuchwowych. Po potwierdzeniu diagnozy rozpoczyna nie leczenie polegające na wykonaniu odpowiedniej do przypadku szyny oraz rehabilitacji fizjoterapeutycznej. Jednym z głównych przyczyn zaburzeń czynnościowych jest przewlekły stres. Proszę nie lekceważyć problemu i zgłosić sie jak najszybciej do leczenia zaburzeń ponieważ ten problem tylko będzie nie nasilał. Pozdrawiam.