Rok temu dwukrotnie złamałem nos, zakończyłem proces leczenia, ale pozostał problem z wydzieliną spł

1 odpowiedzi
Rok temu dwukrotnie złamałem nos, zakończyłem proces leczenia, ale pozostał problem z wydzieliną spływającą do zatok. Byłem już u 2 specjalistów, obaj przepisali mi leki, jeden płukankę, a drugi steryd (Dymista). Niestety nic konkretnego to nie przyniosło.
-Obecnie mam wrażenie, że wydzielina "zalewa" mi płuca co skutkuje problemami z głębokim oddechem, ziewaniem w celu dotlenienia
-kiedy biorę głęboki oddech zarówno nosem jak i ustami czuję jakby ucisk, ukłucie pod lewą łopatką przykręgosłupowo
-zarówno przed i po złamaniu chrapałem
-cały czas jestem aktywnym zawodnikiem na poziomie ekstraligowym (problem z oddychaniem przez nos wpłyną na częstsze używanie ust w tym celu w sporcie jak i na codzień)
-mam spiętą przeponę nad, którą pracuję
-od kilku lat w ujściu piersiowo-ledźwiowym mam zblokowane kręgi (zgięcie, wyprost oraz rotacja jest zerowa)

Zastanawiam się jaki specjalista mógłby mi pomóc z tym problemem. Pulmonolog, laryngolog, czy może osteopata?

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę, pozdrawiam
Dzień dobry
Jak najbardziej zalecam konsultacje z laryngologiem aby ocenił stan zatok.
Zalecana byłaby też wizyta u neurologa.
Osteopata również może wpłynąć na stan zatok. Należy jednak wcześniej wiedzieć jaki charakter ma ta wydzielina