Rezonans wykonany z powodu rwy ramienno barkowej lewostronnej. Ból ustąpił, brak objawów neurologicz

2 odpowiedzi
Rezonans wykonany z powodu rwy ramienno barkowej lewostronnej. Ból ustąpił, brak objawów neurologicznych. Czy operacja jest konieczna
?

OPIS: W badaniu MR stwierdza się -na poziomie C3/4 tylno-lewoboczne szerokopodstawne wypuklenie krazka m-k z zaostrzeniem tylno-bocznych krawedzi trzonów spłycaja lewy kanał korzeniowy i otwór m-k -na poziomie C4/5 dwuboczne wypuklenie krążka m-k z zaostrzeniem tylno-bocznych krawędzi trzonów spłycaja otwory m-k -na poziomie C 5/6 lewoboczna podwiezadłowa ekstruzja krazka m-k wpukla się do kanału na 2,3 mm szer 8 mm dł 9 mm zweza lewy kanał korzeniowy i otwór m-k, w konflikcie z korzeniem nerwowym lub lewym nerwem rdzeniowym C6 , zweza do góry lewy zachyłek boczny , podwyzszenie sygnału tylnej czesci pierscienia włóknistego wypukliny niestabilnosc wypukliny -na poziomie C6/7 tylne szerokopodstawne wypuklenie krażka m-k spłyca worek oponowy -zaostrzenie przednich i bocznych krawędzi trzonów C5-6 -wysokosc i sygnał trzonów kregów szyjnych prawidłowe -poza tym nie stwierdza się cech stenozy światła kanału kręgowego . Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Dzień dobry, należy wykonać dokładne badanie fizjoterapeutyczne i rozpocząć terapię u fizjoterapeuty. Jest jeden element w opisie wymagający szczególnej uwagi dotyczący ekstruzji. Więcej informacji może udzielić fizjoterapeuta prowadzący terapię i właściwe będzie wybranie jednego fizjoterapeuty, który zajmie się tym przypadkiem i zindywidualizuje terapie. Pozdrawiam serdecznie

Brak bólu i objawów sugerują, że operacja nie jest konieczna. Natomiast należy udać się do fizjoterapeuty. Zaniedbanie prawdopodobnie spowoduje nawroty dolegliwości. Pozdrawiam!