Rehabilitacja po artroskopii kolana

5 odpowiedzi
Jestem po artroskopii lewego kolana, a dokładniej usunięcia części przerośniętego fałdu maziowego. Chciałabym się dowiedzieć jakie ćwiczenia i aktywności fizyczne mogę wykonywać. Dodam jeszcze, że minął ponad miesiąc od zabiegu ( 12 luty), a ból w kolanie jeszcze czasem się pojawia.
Witam. Po takim okresie to całkiem normalne ze ból może sie pojawiać. Tym nie mniej zeby powiedzieć cokolwiek na temat wejścia w trening i obciążanie stawu trzeba niestety przeprowadzić diagnostykę badanie i wtedy możemy powiedzieć cos więcej. Nie ma gotowego zestawu ćwiczeń który mozna wysłać. Każdy problem jest indywidualny i tym różnimy sie od lekarzy, że każdy problem rozpatrujemy indywidualnie i tak tez dobieramy rehabilitacje. Pozdrawiam.

Witam. Proszę sprecyzować przy jakich ruchach pojawia się ból w kolanie.
Witam
jakie były zalecenia po zabiegu ? Trudno jest określić bez przeprowadzenie badania stawu kolanowego co dlaczego ból się jeszcze pojawia. Ćwiczenia na pewno nie mogą prowokować bólu. Może Pani na pewno iść na basen. Ćwiczyć w pozycjach niskich i pół wysokich ( leżenie, klęki ). Najlepiej jednak skonsultować rodzaj ćwiczeń ze zorientowanym specjalistą
Pozdrawiam serdecznie
Arkadiusz
Witam Panią. Jeżeli nie miała Pani żadnych zabiegów manualnych, to ból kolana możne być spowodowany zaburzoną jeszcze jego biomechaniką. Niestety nie ma uniwersalnego zestawu ćwiczeń, każde ćwiczenia dobiera się indywidualnie po wcześniejszym badaniu, u Pani po badaniu całej kończyny. W tym przypadku odradzam pływanie na basenie, ponieważ wtedy nie ma Pani kontroli nad kolanem. Pozdrawiam
Witam. Pytanie dopiero dziś czyli 28.10.2016 pojawiło mi się na profilu. Indywidualne podejście do zaistniałego sytuacji. Zachęcam do skorzystania z konsultacji.