pytanie o lek dla dziecka 4mc

6 odpowiedzi
witam chciałam zapytać o lek pediatra wypisala kropelki do oczu dla mojej corki 4mc .mala ma troche ropiejące oczko nie dużo ropka zielona już twardniejaca wcześniej mokra ciagnaca zielona przemywam roztorem soli fizjologicznej.czu ten lek jest bezpieczny w ulotce napisano nie podawac dzieciom poniżej 1roku nazwa leku FLOXAL 3MG. i bądź tu madry :(.proszę o opinie specjalisty pzsrawiam
Dzień dobry
Floxal to lek o szerokim spektrum działania. Jeśli zachodzi potrzeba to stosuje się go nawet u małych dzieci. W sytuacji , którą Pani opisuje wskazana jest wizyta u okulisty dziecięcego, by móc znależć przyczynę problemu i zastosować odpowiednie leczenie.
Alicja Błażej -Waśkiewicz

Witam,
Zazwyczaj zapalenie spojowek ustepuje samoistnie takze u dzieci.
Przemywanie sola fizjologiczna jest bardzo dobra forma higieny.

Pozdrawiam

AM Bilkiewicz-Pawelec

#powieki #okulistaUk #okulistabydgoszcz
Nie jest możliwa prawidłowa odpowiedź bez zbadania, Floxal podajemy dzieciom.
Lek nie ma badań dla dzieci poniżej 1 roku zycia, ale jest często uzywany przez okulistów dziecięcych także poniżej 1 roku zycia. Jesli dobrze pamietam jedynie Chibroxin moze być zarejestrowany poniżej 1 roku zycia.
Nie wykonuje się badań klinicznych u małych dzieci, zatem brak danych odnośnie bezpieczeństwa w tej grupie wiekowej większości leków. Jest to jednak lek od wielu lat powszechnie stosowany u wszystkich pacjentów - też u tych najjjmłodszych.
Są to krople bakteriobójcze . Stosowanie maści zmniejsza ostrość widzenia. Nie wiem jak kazała lekarka kropić, oko nasze jest malo ukrwione krople czy maści działłają miejscowo dlatego pewnie je lekarka przepisała, jeśli nie ma po kroplach nadwrażliwości to lekarz powinien wiedzieć co robi. U nas nie badamy dzieci .