Pytanie do stomatologa

7 odpowiedzi
Witam.Czy Czy badanie stomatologiczne,np leczenie kanalowe badz usuniecie zeba mozna przeprowadzic podczas krwawienia menstruacyjnego?Pozdrawiam
Nie ma żadnych przeciwskazań, chyba jeśli krwawienie jest obfite a przewiduje się usunięcie dużego zęba. Wtedy na wszelki wypadek można zabieg przesunąć o kilka dni.

Takie zabiegi lepiej odroczyć ,ponieważ mogłoby dojść do powikłań.Menstruacja jest przeciwskazaniem względnym.
W przypadku ekstrakcji odraczamy zabieg.
Witam, jeżeli kobieta w czasie menstruacji dobrze się czuje, to nie ma przeciwskazań. Pozdrawiam
Witam,
krwawienie menstruacyjne nie jest przeciwwskazaniem do badania czy leczenia stomatologicznego. Natomiast leczenie chirurgiczne (zwłaszcza poważniejsze), jeżeli to możliwe, lepiej jest przełożyć na inny termin. Pozdrawiam. Robert Łyszczarz, Centrum Stomatologii Veronadent
Witam serdecznie! Podczas menstruacji nie zaleca się wykonywania ekstrakcji. Pozostałe zabiegi można wykonywać. Pozdrawiam
Witam!
Leczenie kanałowe można przeprowadzić podczas menstruacji natomiast nie powinno wykonywać zabiegów chirurgicznych, w ty ekstrakcji zęba, Wyjątkiem jest postępowanie na cito, czyli bezwzględne i natychmiastowe wskazanie do zabiegu chirurgicznego.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska