Pulmonolog Krtan bez zmian. Tehawica drozna, w osi, o prawidlowym przekroju. Ostroga gowna ostra 6/

1 odpowiedzi
Pulmonolog
Krtan bez zmian. Tehawica drozna, w osi, o prawidlowym przekroju. Ostroga gowna ostra 6/12. Cale oskrzelowe dostepne endoskopii drozne, ruchome oddechowo, o bladorózowej błonie śluzowej. W swietle oskre mierna ilośé wydzieliny śluzowej. TKWR Plue bez podania kontrastu
W segm. 3 pluca lewego widoczny obszar konsolidacji miąższu o wym. 50mm x 26mm x 27 mm- zmiana rozciąga się od gómego bieguna wnckilewgj i siega ophuenej śeim, cześsci przgywngkowej wcmy czsciowo zachowany bronchogram- obwodowo niewidoczny W obrębie plata środkowego i dolnego PP widocznych lącznie 10 guzków śr. 4-7mm Zwapniały guzek śr. 8mm w segm. 5 PP Poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych i rozsianych. Płynu w jamach oplucnej nie stwierdzam. Powiększony węzeł chłonny okna aortalno-plucnowego śr. 13mm w osi krótkiej. Guzek Schmorla w zakresie górnej blaszki granicznej trzonu kręgu Th12. Struktury kostne w zakresie badania bez zmian ogniskowych. Przepuklina rozworu przełykowego żołądka o wym. 53mm x 48mm x 37mm. Uwapnione złogi pęcherzyka żólciowego. USG jamy brzusznej Watroba niepowiększona bez zmian ogniskowych. Pecherzyk zółciowy obkurczony na zlogu Drogi zólciowe nieposzerzone. Trzustka i śledziona w normie. Nerki w prawidlowym polożeniu, prawidlowej wielkości bez zmian w miązszu. Układy kielichowo-miedniczkowe nieposzerzone bez złogów. Pecherz moczowy pusty. Wezly chlonne zaotrzewnowe niepowiçkszone. Aorta brzuszna bez odcinkowych poszerzen. Wolnego plynu w jamie otrzewnej nie stwierdza się.
Ma 70lat, nigdy nie paliła nie piła i nigdy nie była w szpitalu
Dzień dobry. Z opisu tomografii komputerowej wynika że należy wziąć pod uwagę : zapalenie płuc , ale należy wykluczyć chorobę rozrostową- niestety choroba nowotworowa płuc występuję u osób również nie używających tytoniu ( rzadko ale jednak ). Pozdrawiam