Psychoterapeuta nie odpowiada na maile. Nie da się w mojej okolicy zapisać inaczej niż przez telefon

2 odpowiedzi
Psychoterapeuta nie odpowiada na maile. Nie da się w mojej okolicy zapisać inaczej niż przez telefon. Psychoterapeuci nie zapisują przez internet, nie ma ich także na znanylekarz.pl. Co zrobić żeby nie bać się zadzwonić i umówić na wizytę? Boję się że nie odbierze i oddzwoni w złym momencie, boję się samej rozmowy przez telefon, boję się że będę przeszkadzać bo psychoterapeuta pisze że pracuje w wielu miejscach i nie wiem czego jeszcze. Jak ominąć ten opór i zadzwonić?
Dzień dobry, można poprosić kogoś o dokonanie zapisu (bliską osobę jeżeli taka jest), można wysłać SMS (jeżeli podano telefon komórkowy) z prośbą o telefon w czasie dla Autorki/Autora odpowiednim. Jeśli lęk przed wykonaniem telefonu z własnej inicjatywy jest tak silny to myślę, że warto zastosować pomoc innej osoby lub komunikację tekstową. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że wybrany terapeuta po prostu zignoruje prośbę o kontakt.

Dzień dobry, przeczytałem z wielkim skupieniem Pani wpis. Jak rozumiem czuje Pani lęk w sobie. Odnośnie Pani pytania "co zrobić żeby nie bać się zadzwonić i umówić na wizytę". Typową strategią u ludzi jak radzić sobie z lękiem jest jego unikanie - to jednak podtrzymuje objawy ponieważ człowiek nigdy nie odkryje, że mógłby poradzić sobie w tej sytuacji. Jak rozumiem na email Pani napisała ale nie odpisał. Można spróbować ponownie "może wylądował w spamie"? Elektryka ma to do siebie że czasami zawodzi. Gdyby chciała Pani wizyt online, zapraszam. Życzę Pani wszystkiego dobrego i dużo sukcesów, bo zasługuje Pani na nie. Z wyrazami szacunku, Marcin Rybak
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.