Psychiatra przepisał mi Depratal na nerwicę lękową. Biorę drugi dzień po pół tabletki i lęki się nas

1 odpowiedzi

Psychiatra przepisał mi Depratal na nerwicę lękową. Biorę drugi dzień po pół tabletki i lęki się nasiliły., ból głowy wysokie ciśnienie 149/91. Strasznie się boję brać te tabletki. Co one mi robią z mózgu? Chyba nie będę ich brała i przerwę to leczenie. Strasznie się boję ich brać.
Pomocy
Witam. Pierwszy tydzień przyjmowania leków to czas przystosowywania się organizmu ludzkiego do nowego leku.
Z reguły takie objawy adaptacyjne samoistnie mijają po kilku dniach, do tygodnia. Warto by było spróbować przetrwać taki czas . Jeśli występujące objawy są bardzo uciążliwe dla Pani, proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
Nie napisała Pani jaką dawkę duloksetyny przyjmuje , więc trudno mi ocenić czy jest możliwość zmniejszenia jeszcze dawki i złagodzenia objawów w tym pierwszym okresie przyjmowania leku. W nerwicach skutecznym leczeniem jest również psychoterapia Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam Marzena Wieczerzak-Skubis