PRZYTYŁAM 50 KG I DALEJ TYJĘ

78 odpowiedzi
Ważę 114 kg przy 1,70 wzrostu. Przytyłam w ciąży 50 kg.
Po porodzie schudłam kilka kg, ale na krótko bo co zrzucę od razu wraca. Korzystałam z diet pudełkowych, które dawały efekt jedynie w pierwszych 2 tyg stosowania a potem waga nagle rosła. Takie diety miałam 3, 60-cio dniowe każda. Nie mogę ćwiczyć ponieważ jeszcze przed zajściem w ciąże pękły mi 2 kręgi i co jakiś czas wypadają mi dyski, mam też popękane rzepki w obu kolanach co też utrudnia ćwiczenia. Ortopeda mnie zbywa mówiąc, że zajmie się mną gdy schudnę na diecie, ale zabrania ćwiczyć. Dietetycy u których bywałam mówią, że bez ćwiczeń żadna dieta nie pomoże. A ja mam półtorarocznego małego diabła w domu. Non stop jestem w ruchu, młody mało sypia chodzi od 7 miesiąca życia, a ja za nim. Czasem nie mam nawet kiedy usiąść żeby coś przegryźć. JESTEM JUŻ BARDZO ZMĘCZONA.
Dodam, że w ciąży byłam pod opieką endokrynologa z podejrzeniem haszimoto, w rodzinie ze strony mamy ma to mama, jej siostry i babcia, ale u mnie wyniki nic nie wykazały.
Dlatego proszę o pomoc. Do jakiego specjalisty powinnam się udać. Jakie badania powinnam wykonać żeby nie iść z pustymi rękami.
Witam Panią przydałoby się zrobić podstawowe badania laboratoryjne, glukozę, i sprawdzić tarczycę. Może popełnia Pani jakiś błąd żywieniowy, trzeba zrobić dokładny wywiad żywieniowy i udać się do dietetyka.

Witam,.. Proszę udać się jak najszybciej do dobrego dietetyka. Ja przyjmuję w Bydgoszczy, a z tego co widzę Pani jest z Warszawy. Także nie mam jak pomóc na odległość. Po drugie nie wiem, który dietetyk mógł tak Pani powiedzieć, że bez ćwiczeń efektu nie będzie. Dobre odżywianie to 70 - 80% sukcesu, a 20 - 30% to ćwiczenia. W Pani przypadku nie zalecam dodatkowego wysiłku ze względu na otyłość i problemy z kręgosłupem. Wychodzę zawsze z holistycznym podejściem do pacjenta, dlatego ćwiczeniom w Pani przypadku na tą chwilę mówię zdecydowanie NIE. Ten kto nigdy nie miał nadwagi to może bajki opowiadać, że ważąc 44kg więcej niż wzrost ruch jest priorytetem. Eh.. Mam nadzieję, że znajdzie Pani właściwą osobę na właściwym miejscu. Pozdrawiam,..
Dzień dobry, trudno powiedzieć jakie badania powinna Pani wykonać, musiałabym wypytać o parę rzeczy i dopiero na tej podstawie dopiero zasugerować. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam
Witam. Warto powtórzyć badanie TSH, fT4, fT3 oraz zrobić badanie glukozy i insuliny na czczo, aby zbadać czy nie na hiperinsulinemii lub insulinooporności. Jeśli u Pani występuje któreś z tych schorzeń, to warto wspomóc dietę lekami (endokrynolog). Warto też zrobić profil lipidowy. Jeśli chodzi o aktywność to może fizjoterapeuta dobrałby takie ćwiczenia, które nie będą dawały ryzyka kontuzji.
Proszę zrobić badania i zapraszam do kontaktu osobistego na e-mail dieta@twojdietetyk.com.pl
Pozdrawiam
Katarzyna Haczkiewicz
Proponowałabym spróbować jeszcze raz pomocy specjalisty dietetyka. Oczywiście najlepszym połączeniem jest dieta + aktywność fizyczna, ale nie zawsze jest to możliwe. Ja w swojej praktyce mam pacjentów, którzy nie ćwiczą a jednak chudną. Proponowałabym również przed wizytą u dietetyka zrobić jeszcze raz badania: morfologia, mocz, TSH, glukoza, insulina, CRP, OB, cholesterol, trójglicerydy, próby wątrobowe. Ja ze swojej strony chętnie pomogę, zapraszam.
Dzień dobry!
Nie ma jednego zestawu badań, który w tym przypadku mogłabym Pani zaproponować.
Taki indywidualny tok postępowania można zaplanować dopiero po obszernym wywiadzie.
To nie jest tak, że bez aktywności fizycznej nie uda się schudnąć, choć jest trudniej.
Zapraszam na spotkanie, wtedy opracujemy plan działania.
Barbara Dąbrowska
Witam. Jak sprawa właśnie na dzień dziszejszy wygląda z haszimoto mu tu jest problem. Warto udać się do lekarza rodzinnego on da skierowanie na badania jeżeli była juz Pani u dietetyka nie pisze Pani nic jakie to były diety, wiec trudno mi coś wiecej powiedziec.
Pozdrawiam
Witam serdecznie.
Faktycznie, w Pani sytuacji konieczna jest redukcja masy ciała. W moim przekonaniu, prawidłowo ułożona dieta redukcyjna (być może eliminująca pewne produkty - choć tego nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, na podstawie jedynie powyższych informacji) sprawi, że waga zacznie spadać.
Uważam, że konsultacja dietetyka byłaby właściwa; dobrze by było, gdyby udało się Pani wcześniej wykonać następujące badania krwi: morfologia, glukoza na czczo, profil lipidowy, prolaktyna, ewentualnie ponowne wykonanie badań tarczycy (TSH, fT4).
Myślę, że innych (bardziej szczegółowych) wskazówek byłabym w stanie udzielić dopiero podczas spotkania lub analizy online.
Gdyby była Pani zainteresowana, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Pozdrawiam,
MBellwon
Dzień dobry,
z pewnością należałoby wykonać szereg badań z pewnością w kierunku diagnostyki tarczycy (TSH, ft3, ft4, antyTPO, antyTG) być może konieczne byłoby wykonanie krzywej glukozowa-insulinowej. Więcej badań mogłabym polecić po konsultacji, ponieważ póki co danych mam za mało by cokolwiek stwierdzić na 100%. Przykro stwierdzić, ale być może trawiła Pani do nieodpowiedniego specjalisty od dietetyki.
Mam także zastrzeżenia co do tzw. diety pudełkowej, ponieważ nie jest ona zindywidualizowana, być może zupełnie nieodpowiednia dla Pani. To co jednej osobie może pomóc, innej szkodzi. Konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniego szerokiego wywiadu zywieniowo-medycznego i dopasowanie posiłków do Pani stylu życia oraz schorzeń. Nie jest prawdą, że nie można schudnąć, jeśli się nie ćwiczy. Oczywiście aktywność fizyczna jest dla nas korzystna, ale również musi być odpowiednio dobrana. Czasem jednak nadmierna aktywność powoduje niemożność schudnięcia, czasem tez odpowiednia dieta, relaks i aktywność w postaci szybkich spacerów w zupełności wystarcza. W przypadku problemów ze stawami kolanowym oraz kręgosłupem, nieodpowiednia aktywność i przeciążenie mogą powodować więcej szkód, niż pożytku. Zapraszam do kontaktu i chętnie pomogę dietea.pl
Pozdrawiam,
Agnieszka Płóciniak
Dzień dobry, Na pewno powinna Pani poszukać pomocy u lekarza endokrynologa - który sprawdzi czy po ciąży tarczyca pracuje prawidłowo, a także na ile gospodarka hormonalna po ciąży wróciła do normy (czasami brak równowagi w tym zakresie uniemożliwia utratę masy). Najlepiej dzwoniąc umówić wizytę u specjalisty zapytać jakie wyniki badań przydałoby się mieć już podczas pierwszej wizyty - często jednak dopiero po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu w którym poznaje się historię medyczną pacjenta można określić co tak naprawdę powinno być zdiagnozowane. Kolejnym specjalistą jakiego powinna Pani odwiedzić jest dobry dietetyk - jeżeli ktoś przekazał Pani informację, że bez ćwiczeń Pani nie schudnie to niestety nie zna się na dietetyce i prowadzeniu pacjentów z otyłością (nawet gdyby nie miała Pani wypadniętego dysku taka masa ciała dyskwalifikuje Panią z większości typów aktywności fizycznej jako drogi do redukcji masy ciała). Proponuję poszukać kogoś kto ma potwierdzone kwalifikacje (najlepiej wykształcenie kierunkowe w postaci studiów wyższych z dietetyki) oraz prowadzi doradztwo oparte na indywidualnym podejściu - że tak jest można się zorientować jeżeli nie dostanie Pani pełnej porady podczas wizyty, ale plan dietetyczny dopiero po kilku dniach (u niektórych czeka się nawet kilkanaście dni) od wizyty - bo to oznacza, że ten plan został przygotowany specjalnie dla Pani. Życzę powodzenia w redukcji masy ciała i w razie potrzeby zapraszam do mojego gabinetu.
Prosze się zgłosić do lekarza dietetyka z wykonanym testem na nietolerancję pokarmową.
Dzień dobry, jeśli w ciąży występowały problemy z tarczycą i w rodzinie występuje Hashimoto, dobrze by było przynajmniej raz w roku wykonywać badania - hormony, przeciwciała, usg tarczycy.
Jeśli mimo przestrzegania diety waga nie spada lub wręcz rośnie, proszę porozmawiać z lekarzem czy nie powinna Pani wykonać badań innych hormonów oraz glukozy i insuliny.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, przede wszystkim w ciąży przeciwciała samoistnie się zmniejszają, więc nie jest to odpowiednia pora na diagnostykę Hashimoto. To nie prawda, że bez ćwiczeń nie można schudnąć, mam wielu pacjentów, który ze względów chorobowych nie ćwiczą i chudną. Po pierwszej konsultacji podczas wywiadu żywieniowego zawsze daje skierowanie na badania, które wg mnie są potrzebne do ułożenia odpowiedniej diety dla pacjenta. Na tyle informacji ile Pani podała mogę zlecić na pewno TSH, ft3, ft4, anty-tpo, anty-tg, hemoglobinę glikowaną i podstawowe: morfologia z rozmazem, glukoza na czczo, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy, wit D (25OHD3). Z tymi wynikami zapraszam na konsultację :)
Dzień dobry. Przede wszystkim należy zrobić komplet badań, a pozniej udać sie do dobrego dietetyka, który odpowiednio zbilansuje dietę. Oczywiście, każdy z nas zaleca włączenie aktywności fizycznej, ale mam takich pacjentow, którzy bez ćwiczeń redukują masę ciała. Prosze iść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić skierowani na: morfologię z rozkazem, glukozę, insulinę, kortyzol, lipidogram, enzymy wątroby, kwas moczowy oraz jeżeli przez ostatni rok nie robiła Pani TSH, FT3, FT4, to rownież należy to powtórzyć. Mając taki komplet badań, należy na ich podstawie i na podstawie przeprowadzonego z Pania wywiadu, analizy składu ciała ułożyć odpowiednia dietę. Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia oraz redukcji masy ciała.
Witam,
proszę zrobić krzywą glukozową i insulinową, kortyzol, prolaktynę, wit. D3(25 OH) i podesłać mi wyniki z tarczycy żebym mogła ocenić czy to jest hashimoto , bo jeżeli było to raczej nie zniknęło. Być może zaproponuję również zrobienie opóźnionych nietolerancji pokarmowych IgG , albo testy genotypu , ale to już zdecydujemy na wizycie.
Wiele zagadnień Pani poruszyła i każde z nim może być przyczyną problemów z nadmierną masą ciała. Nie wiem jakie badania do tej pory zostały wykonane. Na jakiej podstawie wykluczono i po jakich objawach podejrzewano Hashimoto. warto wykonać poziom hormonów: TSH, fT3, fT4, poziom prolaktyny,przeciwciała anty-TPO, trójglicerydy i USG tarczycy. Warto również zrobić poziom witaminy D3 oraz glukozy. Z tymi wynikami najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, aby zinterpretował wyniki i ewentualnie skierował do endokrynologa.
Witam. Odpowiednio dobrany program żywieniowy, dopasowany do Pani sytuacji zdrowotnej, aktywności fizycznej, zapotrzebowania oraz ewentualnych zaburzeń metabolicznych, powinien pomóc. Ze względu na obciążenie rodzinne chorobami tarczycy i problemy w uzyskaniu efektów odchudzania, polecam skonsultować się jeszcze raz z endokrynologiem Czasem zdarza się, że wyniki w nowym stanie fizjologicznym, czyli np. po porodzie ulegają zmianie. Dodatkowo przed pójściem do specjalisty warto wykonać świeżą morfologię, profil lipidowy, próby wątrobowe, glukozę, insulinę i TSH. Będą one pomocne do ewentualnej dalszej diagnozy. Pozdrawiam.
Witam,
na początek musi Pani wykonać podstawowe badania - poziom glukozy na czczo, cholesterolu - całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, T3 i T4. Jeśli któryś z wyników będzie odbiegał od normy, musi się Pani najpierw zwrócić do lekarza, a następnie, z ewentualną diagnozą, do dietetyka. Odpowiednio dobrana dieta pomoże w zrzuceniu nadmiernych kilogramów, oczywiście aktywność fizyczna pomaga w tym procesie, ale to zrozumiałe, że w tym momencie nie jest to dla Pani możliwa opcja. Diety pudełkowe mogły mieć zbyt niską kaloryczność w stosunku do Pani potrzeb - stąd mógł wyniknąć efekt jojo.
Pozdrawiam
Proszę spróbować akupunktury. Żeby Pani pomóc należy dojść do przyczyny problemu, a następnie się go pozbyć. Odpowiednio wyszkolony akupunkturzysta powinien podejść do tematu holistycznie. Równocześnie proszę pozostać opieką specjalistów medycyny klasycznej.
Witam serdecznie!

Mogę Pani pomóc. Większość moich Pacjentek choruje na Hashimoto i wiem jak trudno jest sobie poradzić z chorobą.
Aby ją zdiagnozować należy wykonać następujące badania krwi:
- TSH – oznaczenie poziomu tyreotropiny (hormonu wytwarzanego przez przysadkę mózgową, który jest odpowiedzialny za regulowanie procesu wydzielania trójjodotryniny i tyroksyny przez tarczycę).
- fT3 – oznaczenie poziomu wolnej, niezwiązanej z białkami trijodotyroniny (T3).
- fT4 – oznaczenie poziomu wolnej tyroksyny (główny hormon tarczycowy).
- anty-TPO – oznaczenie poziomu przeciwciał skierowanych przeciwko peroksydazie tarczycowej, czyli białku produkowanemu przez komórki tarczycy, które nie występuje w organizmie osób zdrowych; jego obecność jest wynikiem reakcji obronnej układu odpornościowego i może świadczyć o chorobach autoimmunizacyjnych, w tym Hashimoto
- anty-TG – oznaczenie poziomu przeciwciał przeciwko tyreoglobulinie tarczycowej, która również jest białkiem produkowanym przez komórki tarczycy;
- USG tarczycy.

Dodatkowo warto wykonać:
- morfologia z rozmazem,
- OB,
- żelazo + ferrytyna,
- próby wątrobowe: ALAT, AspAT, fosfataza alkaliczna, bilirubina,
- panel lipidowy: cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy,
- poziom glukozy, a w razie potrzeby krzywą glukozową i krzywą insulinową (badany jest poziom cukru oraz insuliny we krwi. Pierwszy pomiar wykonywany jest na czczo, kolejny 1h po wypiciu roztworu z 75g glukozy, a kolejny po 2h.

Poza tym warto sprawdzić:
- witamina D3,
- witamina B12,
- elektrolity: sód (Na), potas (K),
- wapń,
- kortyzol,
- selen,
- hormony płciowe: progesteron, testosteron, estrogeny

Przy Hashimoto bardzo istotne jet przestrzeganie odpowiedniej diety oraz suplementacja witaminowa. Jeśli będzie Pani zainteresowana współpracą proszę kontaktować się poprzez maila: dietetyk(małpa)odzywiajsiezdrowo.pl

Pozdrawiam
Dzień dobry, dziękuję za Pani wiadomość. Ponieważ choroby tarczycy występują Pani rodzinnie warto, aby ponownie zasięgnęła porady dobrego endokrynologa oraz wykonała zalecane przez specjalistę badania. Ponadto cenne będzie wykonanie badań: glukozy na czczo (ewentualna dalsza diagnostyka po konsultacji z endokrynologiem), lipidogramu oraz enzymów wątrobowych (ALAT, AspAT).
Witam, jakie były wyniki TSH,anty TPO i anty TG? Czy miała Pani robione USG tarczycy?
Diety pudełkowe najczęściej są bardzo niskokaloryczne, powodują więc spowolnienie przemiany materii. Czy karmiła Pani piersią?
Na pewno polecałabym zbadać stan nadnerczy (być może to wypalenie nadnerczy?). Tzn bada się kortyzol, DHEA-S, estradiol, estriol, estron, testosteron poranny, poziom melatoniny przed snem oraz progesteron przed snem. Warto udać się do DOBREGO endokrynologa.
Zapraszam do kontaktu mailowego.
Potrzebuje Pani nie tylko diety ale odpowiedniej naturalnej suplementacji, bo jak wygląda z Pani opisu trzeba porządnie zregenerować organizm. Czy wyniki odnośnie Hashimoto ma Pani z ostatniego okresu (trzech ostatnich miesięcy)? Czy robiła Pani pełną diagnostykę profilu tarczycowego (TSH, FT3, FT4, antyTPO, antyTG?) Bo często jest tak, że endokrynolodzy zlecają tylko TSH - a to badanie mało nam mówi o stanie organizmu. Warto zrobić poziom kortyzolu, testosteronu, krzywą cukrową i insulinową (po 1-h i po 2-h - tzw. test obciążenia glukozą), poziom białka CRP i oczywiście poziom witaminy D. Ma Pani jakieś alergie lub nietolerancje pokarmowe? To też może mieć wpływ. Z tymi wynikami zapraszam do siebie - dopasujemy do Pani odpowiednią naturalną suplementację i odżywczą dietę, która przede wszystkim wzmocni organizm. Jak zregeneruje się organizm, doprowadzi się go do zdrowia, to wtedy można rozpocząć redukcję. Inaczej masa ciała nie będzie spadać. I tutaj aktywność fizyczna na tym etapie nie ma znaczenia. A jak wynika z Pani opisu - stan kośćca nie jest dobry, więc narobiłaby Pani sobie większej szkody przy wykonywaniu ćwiczeń. Jeżeli jest Pani z Warszawy - możemy odbyć konsultację online - nie ma problemu.
Witam,

Aktywność fizyczna nie jest obowiązkiem, jeżeli chodzi o odchudzanie. Dieta to 70% sukcesu, dlatego to na niej przede wszystkim należy się skupić. Biorąc pod uwagę wyniki badań krwi jesteśmy w stanie ułożyć indywidualny plan, który skutecznie pomoże Pani zmniejszyć masę ciała przy jednoczesnym wzroście energii oraz poprawie samopoczucia. Jeżeli chodzi o specjalistę to jest nim bez wątpienia dietetyk kliniczny. Na wizycie ustalam też w oparciu o przeprowadzony wywiad jakie badania powinien wykonać Pacjent, aby wyeliminować problem z którym się zgłosił. To tam najczęściej znajduje się odpowiedź jakie składniki powinna zawierać dieta, aby była skuteczna. Nie w każdym przypadku stosuje się ten sam model postępowania dietetycznego, dlatego diety uniwersalne nie nadają się. Kiedy pojawia się problem z insuliną typu insulinooporność czy ogólnie z gospodarką cukrową to takie diety tylko nasilą stan chorobowy co negatywnie przełoży się natychmiast na wagę i zdrowie. Dlatego wykonanie diagnostyki jest nieodłącznym elementem mojej pracy. Zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam,
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,

proszę skorzystać z porady lekarza bariatry. Ma Pani wysoką wagę i być może zabieg balonikowania żoładka przyniesie oczekiwane efekty. U pacjentów z tak wysoką wagą często przynosi oczekiwane efekty, a sam w sobie zabieg jest bezpieczny i mozna go wykonać podczas zwykłej gastroskopii. Braiatra odpowie na Pani pytania i rozwieje wątpliwości. Przed wizytą proszę wykonać badania cukru i insuliny po obciażeniu glukozą, byc może insulinooprność jest czynnikiem który nie pozwala Pani zrzucić wagi.
Pozdrawiam
Dzień dobry, zapraszam Panią na spotkanie. Jednak ze względu na to, że stosując dietę pudełkową w pewnym momencie zaczęła Pani tyć, konieczne będzie wykonanie badań, tj: glukoza, insulina, lipidogram, próby wątrobowe, profil nerkowy, morfologia, mocz.Ważne jest też przygotowanie na spotkanie dzienniczka żywieniowego z ok. 3 dni. Na spotkaniu przyjrzymy się temu, jakie składniki diety mogły powodować wzrost masy ciała oraz zmęczenie. Zapraszam.
Witam, proponuję wykonać test na nadwrażliwość pokarmową i badanie w kierunku insulino oporności.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani,
dobrze zbilansowana dieta, jak najbardziej może pomóc w utracie tkanki tłuszczowej nawet bez aktywności fizycznej, która jest dla Pani niewskazana. Oczywiście, jest to w pewien sposób, trochę utrudnione i spowolnione, ale nie niemożliwe. Jeżeli ma Pani historię choroby Hashimoto w rodzinie, warto wykonać badania TSH, FT3, FT4 i anty-TPO, ale z tego co Pani pisze, diagnostyka wykluczyła chorobę Hashimoto.

Przede wszystkim radziłbym udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani spersonalizowaną dietę, która będzie dostosowana do Pani (m.in. wieku, wysokości i masy ciała, aktywności fizycznej, trybu życia itp.). O badania proszę pytać bezpośrednio specjalisty, którego Pani wybierze.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Ćwiczenia mają sens jeśli będą odpowiednio dobrane. Jeśli nie rozwinie Pani gorsetu mięśniowego to problem dyskopatii będzie się pogłębiał. Ćwiczenia bardziej ukierunkowane na fizjoterapię też pozwalają spalać dużo kcal. Wykorzystanie rowerka poziomego powinno nie obciążyć aparatu ruchu. Tak duża ilość złamań oraz ich rodzaj, może wskazywać na problem z mineralizacją kości. Badania poziomu witaminy D i w kierunku rozpoznania osteoporozy. Skoro była Pani u endokrynologa, tym bardziej w okresie ciąży, to cały pakiet badań na rozpoznanie zaburzeń tarczycy powinien być już wykonany. Idąc do dietetyka najlepiej niech weźmie Pani wszystkie wyniki. Warto sprawdzić poziom glukozy na czczo i ewentualnie dalszą diagnostykę w celu rozpoznania insulino oporności.
Dzień dobry,

opisany przez Panią problem z całą pewnością bierze się z zaburzeń endokrynologicznych. To nieprawda, że bez ćwiczeń nie da się schudnąć - to jest niestety częsta wymówka dietetyków, którym trafili się pacjenci z zaburzeniami endokrynologicznymi. Schudnięcie w Pani przypadku będzie możliwe jednakże dopiero po ustabilizowaniu hormonów organimu. W tym celu należy wybrać się do dobrego specjalisty endokrynologa. Polecany zestaw badań to: TSH, fT3, fT4, anty-TPO, anty-TG, kortyzol, estrogeny, progesteron, prolaktyna, krzywa insulinowa. Zdaję sobie sprawę, że jest tego dużo - ale nie wiemy, co jest przyczyną a poszukiwania czasami bywają bardzo długie. Ale naprawdę warto. Oczywiście lekarz endokrynolog może zlecić dodatkowe badania.
Po otrzymaniu odpowiedniego leczenia od lekarza, zapraszam do siebie.
Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Luty
Dzień Dobry, trafia do mnie wielu pacjentów z chorobą Hashimoto, czasami w wynikach jeszcze tego za bardzo nie widać, ale nadwaga i złe samopoczucie już się pojawiają.
Proszę zrobić następujące badania: TSH, fT3, fT4, ATPO, ATG proszę też wziąć ze sobą wyniki z okresu przed ciążą, ciąży i po porodzie, jakie Pani ma. To na razie wystarczy. Kiedy już bedzie Pani miała wyniki - zapraszam do gabinetu - będziemy szukać przyczyna nadwagi. Pozdrawiam . Joanna Arciszewska.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
opisany przez Panią problem wygląda nieciekawie, ale nie beznadziejnie. Od razu powiem, że w takim przypadku diety pudełkowe na pewno się nie sprawdzą. Jadłospis należy ułożyć indywidualnie biorąc pod uwagę cały wywiad żywieniowo-zdrowotny. Można dodatkowo zrobić dwupunktowe badania insulinowo-glukozowe, powtórzyć badania TSH, jakie inne to po zebraniu szerszego wywiadu. W takiej skomplikowanej sytuacji można również zrobić badania genetyczne w którym poprzez analizę genów metabolicznych i procesów z nimi związanych ustalony będzie indywidualny profil żywieniowy bez domysłów z czym organizm najlepiej sobie radzi czy z węglowodanami, tłuszczami, a jak z białkami. W Pani temacie jest jeszcze wiele pytań, choćby co było przyczyną tak dużego przyrostu masy ciała w ciąży. Sama dieta może nie wystarczyć, ja dodatkowo zastosowałabym odpowiedni rodzaj fitoterapię biorąc pod uwagę zarówno proces odchudzania, ale i odbudowy chrząstki stawowej, żeby wspomóc cały proces odchudzania i zahamować jakieś błędne koło patologii.

Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pani,
z pewnością powinna być Pani pod opieką kilku lekarzy. Na pewno zalecałabym ponownie endokrynologa i powtórzenie badań hormonów tarczycowych, jak i hormonów płciowych. Obowiązkowo powinna też Pani wykonać badanie poziomu glukozy oraz krzywą cukrową i insulinową. Przydatne byłyby też testy na alergie i nietolerancje pokarmowe.
Pani wzrost masy ciała może się wiązać z konsekwencjami niedoborowej diety pudełkowej, o z zbyt małej kaloryczności.
To nie prawda, że bez ćwiczeń żadna dieta nie pomoże. Zawsze u pacjentów z dużą otyłością wprowadza się najpierw tylko zdrową dietę, na której pacjent chudnie kilkanaście kg, a później dopiero wprowadza się aktywność fizyczną, gdy nie ma już zagrożenia dla stawów.
Zapraszam Panią na konsultację, jestem pewna, że mogę Pani pomóc.

Pozdrawiam,
Justyna Karbowy
Witam,
musi Pani zrozumieć, że efekty przyniesie tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych. Nieskuteczne "cudowne" diety mogą zniechęcić do dalszego działania, ale proszę się nie poddawać.
Przed wizytą u dietetyka proszę po raz kolejny wykonać badania hormonów tarczycy oraz morfologię, profil lipidowy, poziom cukru we krwi.

Życzę powodzenia
Pani organizm potrzebuje kompleksowego oczyszczania, od odrobaczania po oczyszczanie nerek i wątroby. Poprawi to metabolizm całego organizmu i wtedy z pewnością Pani schudnie, oczywiście stosując zdrowa racjonalną dietę. Konieczne jest również wyregulowanie układu hormonalnego. Zapraszam na wizytę.
Witam serdecznie, z mojego punktu widzenia warto byłoby ponowić badania sprawdzające pracę tarczycy, a więc podstawowe badanie TSH. Dodatkowo uważam, że warto byłoby ponowić wizytę u endokrynologa i sprawdzić czy również po ciąży nie ma żadnych odchyleń w wynikach badań. Proponowałabym zrobienie badania anty-TPO, FT3, FT4. Warto przy umawianiu wizyty do lekarza zapytać czy przed wizytą powinna Pani wykonać jakieś badania. Jako dietetyk sądzę, że oczywiście wysiłek fizyczny jest dużą pomocą w walce z nadmierną masą ciała, ale jeśli są do niego przeciwskazania, nie oznacza to że jest Pani na ,,przegranej pozycji”. Sama dieta, bez ćwiczeń też daje efekty, tyle że wolniejsze. Część moich pacjentów chudnie tylko dzięki stosowaniu się do zaleceń dietetycznych. Oczywiście nie zachęcam do braku ruchu i poprzestawaniu na samej zdrowej diecie, aktywność fizyczna jest również ważna, by cieszyć się dobrym zdrowiem i szczupłą sylwetką. Ale nie musi Pani forsować się na siłowni. Skoro zajmuje się Pani dzieckiem i codzienne czynności powodują, że jest Pani aktywna przez większość dnia to dzięki temu nie można powiedzieć, że prowadzi Pani wyłącznie siedzący tryb życia. Myślę, że należałoby zweryfikować Pani dotychczasowy sposób żywienia, oraz zastosować dietę dostosowaną do Pani potrzeb, a nie kateringową. W pierwszej kolejności proponowalabym wykonanie podstawowej morfologii krwi, badań związanych z pracą tarczycy wymienionych na początku, profilu lipidowego, poziomu glukozy na czczo oraz konsultację z endokrynologiem. Zachęcam też do umówienia się na konsultację dietetyczną z opracowaniem indywidualnej diety dla Pani. Pozdrawiam!
Witam. Koniecznie należy zbadać tarczycę. W tym celu proszę wykonać badania: TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG, dodatkowo warto także: krzywą glukozową - glukoza na czczo, po 1h i po 2h, krzywą insulinową, CRP, lipidogram. Z wynikami tarczycy koniecznie do endokrynologa, jak i do dietetyka. Należy szukać przyczyny braku spadku masy ciała. Wtedy można wdrożyć odpowiednie leczenie i dostosować strategię żywieniową. Nie jest prawdą, że bez ćwiczeń żadna dieta nie pomoże - żywienie to 80% sukcesu w odchudzaniu, a ćwiczenia tylko 20%.
Witam,
Odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta pomoże w zrzuceniu nadmiernych kilogramów. Aktywność fizyczna wspomaga ten proces ale to naturalne, że w Pani sytuacji nie jest to możliwe. Nie jest prawdą, że bez ćwiczeń nie da się schudnąć- wielu klientów zredukowało zbędną tkankę tłuszczową bez ćwiczeń (zazwyczaj nie mogli ćwiczyć ze względów zdrowotnych). Jest to często spotykane, że wyniki po porodzie są inne od wyników z czasu ciąży, stąd polecam jeszcze raz wykonać badania tarczycy, profil lipidowy, próby wątrobowe, glukozę i insulinę. Jeżeli któryś z parametrów będzie odbiegał od normy najpierw należy udać się do lekarza, a w następnej kolejności do dietetyka. Pozdrawiam
Witam,

Najważniejsze w Pani wypadku to udać się do DOBREGO DIETETYKA, nie do osoby która powie, że bez ćwiczeń Pani nie schudnie. On już pokieruje Panią nie tylko od strony żywieniowej, ale również diagnostycznej i na pewno poprosi o wykonanie podstawowych badań. Wcześniejsze problemy z nagłym wzrostem masy ciała mogły wiązać się z zaprzestaniem stosowania się do zaleceń żywieniowych, pudełkowych czy wcześniejszych dietetyków.

Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
Z pewnością należy udać się do dobrego dietetyka, który zbilansuje dla Pani jadłospis. Diety pudełkowe, niestety nie są układane indywidualnie, często są niskokaloryczne co może prowadzić do spowolnienia przemiany materii. Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie czym był spowodowany tak duży przyrost masy ciała podczas ciąży. Z pewnością należy wykonać badania podstawowe (mocz, morfologia, lipidogram, glukoza) oraz badania mające na celu dalszą diagnostykę chorób tarczycy.

Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
proszę ponowić wizytę u endokrynologa oraz udac sie do poradni dietetycznej
Witam.

Sama aktywność fizyczna bez zmiany diety nic tutaj nie da. Uważam, że ćwiczenia w Pani przypadku powinny być wykluczone na początku. Wystarczą spacery. Zalecam wykonanie podstawowych badań, tj : – MINIMUM to morfologia ogólna , TSH . Ft3. Ft4 , glukoza na czczo, insulina na czczo (często potrzebna jest krzywa glukozowo- insulinowa po 75 g glukozy w 3 punktach), żelazo + ferrytyna, pełny lipidogram, witamina D3 – 25(OH)D3, CRP + OB, ALAT + ASPAT + GGTP, Anty TPO Anty TG.

pozdrawiam
Nie pisze Pani o szczegółach stosowanych w przeszłości diet ( tzw. pudełkowych). Nie wiadomo więc, czy kaloryczność tych diet nie była zbyt niska, co mogło mieć wpływ na spowolnienie metabolizmu. Ważne jest racjonalne odżywianie, a nie stosowanie kolejnych diet. Proszę stosować się do zasad prawidłowego żywienia pamiętając o regularnych posiłkach i urozmaiconej diecie. Optymalna ilość posiłków to 5, ważne jest śniadanie ( zjedzone do 1/2 godziny po przebudzeniu) ale również kolacja ( mniej więcej 3 godziny przed snem). Proponuję udać się do dietetyka, który z pewnością przybliży Pani zasady prawidłowego żywienia, obliczy Pani zapotrzebowanie na energię i inne składniki odżywcze.

Serdecznie pozdrawiam!
Przede wszystkim powinna Pani udać się do swojego lekarza prowadzącego, który zleci odpowiednie dla Pani badania i skieruje pradwopodobnie Panią do innych specjalistów np. endokrynologa, diabetologa czy dietetyka.
Witam serdecznie!

Cieszę się, że mimo wszystko Pani się nie poddaje i szuka rozwiązania. Takiego, które będzie trwałe i przyniesie efekty oby do końca życia. Diety pudełkowe są dobre pod warunkiem, że produkty nie są kiepskie jakościowo. Jest to jednocześnie związane z ceną, która i tak nie jest niska. Firmy przygotowujące masowo posiłki chcą większy zysk dla siebie lub zmniejszyć cenę, aby przebić konkurencję - odbija się to na produktach. Druga, kwestia to zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli teraz ma Pani 114 kg, nie może Pani zjadać od razu tyle, jakby Pani miała 64 kg. Dlatego wizyta u zorientowanego dietetyka jest konieczna. Ważne, aby początkowo trzymać się jadłospisu z bieżącym zapotrzebowaniem. Trzeba rozkręcić metabolizm i stopniowo modyfikować jadłospis zmniejszając je. Zbyt drastyczne zmiany spowodują załamanie metaboliczne i jadłospis w dluższej perspektywie może nie przynieść żadnych efektów, jak w Pani przypadku.

Nie jest prawdą, że bez ćwiczeń jadłospis nie pomoże. Można się spodziewać mniej spektakularnych efektów, jednak w pewnych sytuacjach niektóre aktywności fizyczne mogą wyrządzić więcej szkody - zmęczeniowe złamania kości, przeciążenie stawów i inne. Przy okazji wizyty u ortopedy warto skonsultować czy rower poziomy byłby wskazany - wydaje się być bezpieczniejszy dla kręgosłupa i stawów, jednak bez wywiadu i aprobaty specjalisty ciężko jest mi wydać jednoznaczną opinię.

W przypadku dalszych pytań zachęcam do kontaktu. Prowadzę gabinet i siłownię w Poznaniu, jednak istnieje możliwość konsultacji telefoniczne i mailowo, a najlepiej przez Skype.

Wpisując moje dane w wyszukiwarce Google można mnie łatwo znaleźć.

Krzysztof M. Nowak - Dietetyk i Trener
Wiślana 25, Poznań

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Witam serdecznie,
Zapraszam na konsultację dietetyczną, wówvzas omówimy dokładnie zaistniały problem.
Pozdrawiam
Zwyczajne diety pudełkowe z bardzo ograniczoną kalorycznością na pewno Pani nie pomogą. Potrzebuje Pani wieloetapowej pomocy, ale oczywiście zacząć trzeba od badań: poziom glukozy i insuliny, próby wątrobowe AlAT i aspAT, cholesterol (LDL, HDL) i trójglicerydy, hormony tarczycy TSH, FT4, poziom witaminy D. Z tymi wynikami zapraszam do kontaktu mailowego: med@dieta.rzeszow.pl - poradzimy sobie z problemem bez wychodzenia z domu. Na początku DOBREJ diety da się skutecznie chudnąć bez dodatkowej aktywności, którą przy dziecku i tak Pani ma. Głowa do góry, Pani motywacja będzie bardzo potrzebna :)
Witam,
Biorąc pod uwagę wszystko, co Pani napisała konieczny jest kontakt ze specjalistą - endokrynologiem oraz wykonanie badań podstawowych oraz hormonalnych. Dopiero mając wyniki badań i odpowiednie wsparcie ze strony endokrynologa można wspomóc się odpowiednio dobranym planem żywieniowym, który jestem bardzo ważnym uzupełnieniem w terapii wielu jednostek chorobowych. Dodatek ruchu to ważny element, jednak wszystkie zmiany należy wprowadzać etapami i dostosowywać je do pacjenta oraz jego stylu życia. Warto skorzystać z usług dietetyka w swojej okolicy. Dodatkowo w razie potrzeby zapraszam do kontaktu online.
Pozdrawiam serdecznie, Izabela Dudzik.
Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego i uzyskać skierowanie do endokrynologa lub wybrać się prywatnie. Taka wahania wagi mogą sugerować niedoczynność tarczycy lub insulinooporność. Lekarz powinien zlecić odpowiednie badania, najlepiej pełny panel tarczycowy plus aTPO, w przypadku badań gospodarki węglowodanowej oprócz podstawowego poziomu glukozy na czczo dobrze byłoby wykonać obciążenie glukozą (jest to natomiast badanie wykonywane tylko ze skierowaniem).
Oprócz tego zawsze dobrze mieć ze sobą podstawowe wyniki badań typu morfologia i profil lipidowy.
Przede wszystkim powinna Pani wykonać szereg badań podstawowych (morfologia, lipidogram, glukoza na czczo, badanie ogólne moczu) oraz szerszą diagnostykę chorób tarczycy (TSH, FT3, FT4, antyTPO, antyTG). Z tymi wynikami powinna Pani udać się do endokrynologa, który wykluczy (lub potwierdzi) chorobę tarczycy. Następnie wraz z rozpoznaniem i wynikami badań warto udać się do dietetyka klinicznego, który dobierze indywidualne specjalistyczne leczenie żywieniowe i pomoże Pani uzyskać redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Zapraszam zarówno na wizytę jak i do skorzystania z poradnictwa on-line (dla osób, które mieszkają poza Toruniem)- szczegóły na stronie www(kropka)dietetykkliniczny-torun(kropka)pl
Sugeruję wizytę: - 70 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Opisany przez Panią problem jest bardzo złożony, jednak nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Przede wszystkim trzeba u Pani wykonać dokładne badania morfologiczne, aby mieć konkretny obraz sytuacji względem Hashimoto bądźże innych schorzeń na tle nedokrynologicznym. Brak aktywności fizycznej nie jest głównym czynnikiem który jest niezbędny do redukcji masy ciała. Wszystko zaczyna się od żywienia, prawidłowego zbilansowania Pani posiłków, odpowiednich odstępów pomiędzy nimi oraz nauczeniu się jak radzić sobie w sytuacjach kiedy nie mamy czasu na większy posiłek.
Wahania masy ciała podczas stosowania cateringu mogą być wynikiem nieprawidłowo zbilansowanej diety o zbyt niskiej kalorycznoci.
Podsumowując, polecałabym udać się do lekarza endokrynologa w celu uzyskania skierowania na badania morfologiczne a następnie z wynikami warto powrócić do lekarza prowadzącego oraz do dietetyka, który ułoży Pani indywidualną dietę dostosowaną pod Pani styl życia oraz jednostki chorobowe.
Powinna udać się Pani do endokrynologa i zrobić badania hormonów tarczycy fT3, fT4, TSH, krzywą cukrową, lipidogram, morfologię z rozmazem, poziom wit D3, poziom homocysteiny, ALAT, AspAT, bilirubinę.
Po konsultacji u endokrynologa, powinna udać się Pani do dobrego dietetyka klinicznego.
Ja bym sprawdziła jeszcze cukier i insulinę w kierunku insulinooporności. Nie zmienia faktu, że żeby ocenić działanie mądrej diety odchudzającej na spalanie tłuszczu u Pani musiałaby Pani z niej skorzystać. diety pudełkowe pilnują tylko kaloryczności, ale one nie są dobierane do indywidualnych potrzeb oraz często zawierają produkty, które przeszkadzają w odchudzaniu. Może Pani skorzystać z moich usług on-line, aby przeanalizować aktualny sposób żywienia. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Jeśli kilkukrotnie podejmowała już Pani próbę redukcji masy ciała to warto wziąć pod uwagę fakt, że jeśli ilość energii dostarczana wraz z pożywieniem była zbyt niska mogło to spowolnić metabolizm. Dodatkowo tzw. diety pudełkowe mimo, iż są bardzo wygodne nie są idealnym rozwiązaniem dla każdego. Każdy jest inny, a menu firmy cateringowe w eliminacjach opiera się co najwyżej na wykluczeniu mięsa, mleka czy glutenu. Żeby efektywnie redukować masę ciała trzeba jeść - przede wszystkim dla wartości odżywczych (witaminy, minerały). Jeśli menu w trakcie diety nie pokrywa zapotrzebowania organizmu na te składniki, to w krótkim czasie można spodziewać się braku spadku masy ciała, a także efektu jojo. Oczywiście trudno jest udzielić porady poprzez kilka napisanych zdań, tym bardziej, że znaczenie mają wyniki badań (morfologia, lipidogram, cukier - być może także krzywa cukrowa, enzymy wątrobowe, OB, CRP, ponowne badania tarczycy, ale także poziomy witamin B12, wit D itp). Z kompletem badań warto wybrać się do dietetyka, najlepiej z kilkuletnim doświadczeniem i wykształceniem medycznym. Jeśli tylko uzna Pani, że chce podjąć rękawicę i zawalczyć z kilogramami zapraszam do współpracy.

Pozdrawiam,
Anna Jasińska
Witam,

Skutecznym rozwiązaniem na dłuższy czas jest tutaj zindywidualizowany plan żywienia który uwzględni Pani analizę składu ciała i oceną stanu zdrowia. W kwestii Pani ruchu warto skonsultować stan z fizjoterapeutą który zaleci odpowiednie ćwiczenia nie tylko w celu korzyści aktywności fizycznej ale i zdrowotnych. Przemęczenie może wynikać również z kwestii podaży zbyt małej ilości dostarczanej energii lub nie odpowiedniej ilości składników odżywczych. Tym bardziej warto zbilansować jadłospis. Kwestie zdrowotne należy wykonać badania które jednoznacznie określą podejrzenia. Dodatkowo ułatwi to odpowiedni dobór planu żywieniowego dopasowanego pod względem zdrowotnym.

W celu ustalenia badań do wykonania zapraszam do kontaktu. Udzielę wszelkich informacji.

Serdecznie pozdrawiam
Robert Lipert
Mój Dietetyk Lublin
Pytanie jakiej kaloryczności dotyczyła dieta pudełkową? Mam nadzieje, że trafiła Pani na rzetelną firmę cateringowa, o co trudno w tej chwili. Poza kalorycznością ważna jest wartość odżywcza, udział poszczególnych składników odżywczych w diecie. Ćwiczenia są Pani zabronione i bardzo dużo prawdy jest w tym, że bez aktywności fizycznej dużo Pani nie zdziała. Jednak nie dużo nie oznacza "NIC". Należałoby konkretnie przeanalizować Pani jadłospis, oprzeć dietę redukcyjną na produktach o niskim indeksie glikemicznym, czyli na takich, które nie powodują gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi. Podstawą diety powinny być warzywa, produkty jak najmniej przetworzone, jednocześnie nie ciężkostrawne. Badania endokrynologiczne w kierunku niedoczynności tarczycy warto byłoby zobaczyć, czyli TSH, poziom T3 I T4 oraz badania przeciwciał, czy wszystkie zostały wykonane? Oprócz tego należy zbadać poziom glukozy we krwi oraz insulinę i zastanowić się czy nie występuje insulinooporność, która może wpływać na brak efektu diety.
Dzień dobry,

Przyrost Pani masy ciała podczas ciąży był niepokojąco duży. Kobieta z prawidłową masą ciała przed ciążą powinna przybrać maksymalnie 16 kg. Przede wszystkim warto udać się ponownie na konsultację do endokrynologa i powtórzyć badania. Choroby tarczycy postępują wolno i obserwacja pozwala na ustalenie ostatecznego rozpoznania. Istotne jest to czy miała Pani problemy z poziomem glukozy we krwi w czasie ciąży i czy nie występowała u Pani cukrzyca ciążowa. Cukrzyca może być przyczyną nadmiernego tycia w tym szczególnym okresie. Warto się również zbadać pod tym kątem. Przed wizytą u lekarza można wykonać morfologię krwi, lipidogram oraz oznaczyć poziom glukozy na czczo. Wskazana jest także konsultacja z dietetykiem, który byłby w stanie pomóc. To, że nie może Pani wykonywać ćwiczeń fizycznych nie oznacza, że redukcja masy ciała jest wykluczona. Z opisu wynika, że nie jest Pani osobą nieaktywną i według mnie istnieje szereg możliwości w jaki można Pani pomóc.

Pozdrawiam,
Monika Nowicka
Witam,
warto ponowić badania (ciąża to okres wahnięć hormonalnych, po porodzie może być z nimi różnie) - polecam wykonać glukozę na czczo,THS, ft3, ft4 i z takowymi udać się do lekarza endokrynologa. Pomocne może okazać się oznaczenie stężenia kortyzolu. Część z tych badań może Pani przepisać lekarz med. rodzinnej, jeśli będzie uważał to za rozsądne postępowanie w Pani przypadku. Potrzebna jest dogłębna diagnostyka a najlepiej kontakt z dietetykiem - diety pudełkowe nie zastąpią kontaktu ze specjalistą. Jeśli leczenie żywieniowe nie przyniesie skutku, warto rozważyć chirurgię bariatryczną.
Pozdrawiam
Witam
To co najbardziej rzuciło mi się w oczy z Pani wypowiedzi to : "nie mam kiedy usiąść żeby cos przegryźć". W przypadku gdy organizm nie dostaje odpowiedniego pożywienia w odpowiednim stałym czasie - po prostu ulega rozregulowaniu. Paradoksalnie mimo ze ma Pani nadwagę to śmiem powiedzieć że jest Pani niedożywiona. W takiej sytuacji organizm "czycha" na jakiekolwiek przekąski w locie - i magazynuje je na "czarne chwile" czyli odklada w tluszcz.
Wg mnie ruchu ma Pani sporo bo przy takim maluchu jak sama Pani pisze - nie da sie siedziec :) Czyli : sniadanie od razu po przebudzeniu, odstepy pomiedzy posilkami minimum 3 godziny ale nie wiecej niz 4. Najlepiej o stalych godzinach. Posilki przemyslane ktore maja dostarczyc to co potrzebne. 2 godziny przed snem juz nie jemy - ale nie wiecej.
No i woda - przy Pani wadze trzeba pić jej ponad 3 litry dziennie. Przed kazdym posilkiem. Nie popijamy w trakcie jedzeniam nie pijemy bezposrednio po. Odrzucic kawe, czarna herbate. Woda, herbaty ziolowe, owocowe. Duzo.
Trzecia sprawa to redukcja stresu - wiem ze to nie jest latwe w Pani przypadku. Ale do zrobienia.
Badania - na pewno warto zrobic badania tarczycy, cala morfologie, mocz, poziomu cukru, niedoboru witamin, mineralow.
DO jakiego specjalisty ? Mysle ze wystarczyl by psychodietetyk, jesli na wynikach badan nie wyjda poważniejsze choroby. Psychodietetyk pomoże zarowno na poziomie ciala jak i na poziomie umyslu.
Ćwiczenia zawsze wspomagają proces odchudzania Budują mięśniem, a one potrzebują kcl,spoczynkowa przemiana materii wzrasta. Jednak ćwiczenia to element wspomagający, a nie główny redukcji masy ciała. Można tracić kg stosując tylko dietę. W Pani przypadku warto pomyśleć o rozszerzeniu pakietu badań w celach diagnostycznych.
Witam panią
Wiele kobiet boryka się z takimi problemami po porodzie.Może nie jest to pocieszenie, ale chcę, by pani widziała,że nie jest pani odosobnionym" przypadkiem ". W Metabolice Balance, który reprezentuję brane są pod uwagę 34 parametry wyników biochemicznych krwi. Jeśli ma pani Hashimoto, wysoki cholesterol czy tez cukier, plan żywieniowy będzie ułożony wyłącznie dla pani. Mamy duże sukcesy w tej dziedzinie. Jak mieszka pani w Krk lub okolicy, zapraszam na konsultację do gabinetu. Myślę,że jesteśmy w stanie pani pomóc. Proszę zarezerwowas termin tu na portalu lub zadzwonić i powołać się na mnie.Współpracujemy z firmą MediRaty, która może pomóc w rozłożeniu płatności na raty, z firmą pudełkową także, a co najważniejsze, jestem opiekunem, który może panią pokierować w trakcie realizacji planu.Na FB jest strona Metabolice Balance Polska. Zapraszam. warto tam zajrzeć. Jest opcja telefoniczna w konsultacjach z opiekunem, ale zawsze jednak warto z nim się spotkać. Pozdrawiam:)
Witam serdecznie, nie zgodzę się z tym co do tej pory mówili Pani dietetycy z uwagi na Pani stan zdrowia utrudniający ćwiczenia skupiłbym się tylko na aspekcie żywieniowym. Musi Pani zwrócić uwagę na ilość kalorii, które Pani spożywa. Piszę Pani, że efekt był podczas 2 pierwszych tygodni stosowania diet, a później waga nagle rosła. Może to być spowodowane tym, że nie określiła Pani swojego całkowitego zapotrzebowania kalorycznego i ciesząc się z połowicznych pierwszych 2 tygodniach sukcesów pozwala sobie Pani na więcej przyjemności związanych z jedzeniem. To tylko moje przypuszczenie, żeby poznać dokładnie Pani problem musiałbym przeprowadzić z Panią wywiad żywieniowy. Myślę, że mógłbym Pani pomóc, proszę mnie znaleźć i napisać do mnie na FaceBook'u . Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
dieta pudełkowa nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ niestety nie uczy jak sobie radzić z odżywianiem na co dzień, przez co bardzo łatwo o efekt jo-jo (po skończeniu "kuracji" wraca Pani do starych nawyków, bo nowych nie miała Pani jak się nauczyć). Źle dobrana, zbyt niska kaloryczność też nie przyniesie efektów, ponieważ organizm będzie niedożywiony, przez co spowalnia metabolizm. Powoduje to włączenie mechanizmów oszczędzania - czyli zamiast spalać tłuszcz organizm za wszelką cenę chce go zatrzymać! Dlatego, paradoksalnie, rozwiązaniem może być w Pani przypadku wprowadzenie diety o większej kaloryczności na ok. 4 tygodnie a dopiero potem stopniowe ucinanie kalorii. U moich pacjentów z podobną do Pani historią właśnie taka metoda się sprawdza.

Pozdrawiam!
Szanowna Pani,
W Pani przypadku opieka powinna być interdyscyplinarna i holistyczna. Powinna się Pani znaleźć pod opieką lekarza, dietetyka oraz psychologa. Warto udać się również na konsultację do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który pomoże wybrać Pani taką aktywność fizyczną, którą będzie Pani w stanie wykonywać po uwzględnieniu Pani stanu zdrowia. Ze swojej strony mogę zaproponować odpowiednią opiekę dietetyczną. Dalszy przyrost masy ciała może przyczynić się do powstania kolejnych komplikacji zdrowotnych, zatem redukcja masy ciała w Pani przypadku będzie niezbędna. Na wizycie u lekarza lub dietetyka dowie się Pani jakie badania należy ewentualnie jeszcze wykonać.
Proszę pamiętać, że wybierając się na wizytę do danego specjalisty należy zabrać ze sobą badania wykonywane w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
Pozdrawiam!
Dzień dobry,
Powinna być Pani zostać objęta opieką wykwalifikowanego dietetyka, aby opracował zindywidualizowaną dietę.
Należy też wykluczyć błędy żywieniowe.
Wiele osób podejmując się odchudzania nie ćwiczy, stosując dietę i masa ciała wolniej, ale zmniejsza się.
Przy tak dużej masie ciała warto wykluczyć insulinooporność komórek (wykonuje się krzywą cukrową i insulinową)
Jeżeli dietetyk nie pomoże, może warto pomyśleć o konsultacji u lekarza bariatry.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek
Droga Pani wielokrotnie pracowałam z osobami, które były w bardzo trudnej sytuacji, mając otyłość olbrzymią i praktycznie ograniczenia ruchowe, które uniemożliwiały nawet poruszanie się, nawet wówczas udawało mi się uzyskać redukcję wagi. Moim zdaniem w Pani przypadku również można sobie poradzić z problemem, z pewnością będzie to wymagać ścisłej współpracy. Zachęcam do podjęcia współpracy, możliwe jest uzyskanie porad oraz rozpisanie planu żywienia także on-line. Na wstępie proszę wykonać panel badań: obciążenie 75 g glukozy, w którym będą nas interesować: glukoza na czczo, insulina na czczo, glukoza oraz insulina po 1 i 2 godz.od obciążenia, a także cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy, AspAT/AlAT. Kiedy będzie Pani miała powyższe wyniki proszę się ze mną skontaktować, ustalę dla Pani właściwy sposób odżywiania.Jeśli będzie konieczność dalszej współpracy z endokrynologiem- również podpowiem w tej kwestii. Pozdrawiam Marzena Grząbkowiak
Witam
Oczywiście że można schudnąć bez ćwiczeń. Jeśli wyniki krwi nie wykazały problemów z tarczycą to znaczy, ze nie tutaj leży problem. Pytanie czy miała Pani dobre wyniki krwi robione? Ja sugerowałabym zrobić TSH, FT3, FT4, Anty TPO, kortyzol,witaminę D3, . Dopiero one wszystkie dają jakiś pogląd. Zapraszam do siebie na wizytę aby poukładać jadłospis i porozmawiać bardziej szczegółowo. Nie wolno u Pani stosować diet bardzo nisko kalorycznych bo spowolni Pani metabolizm. Pozdrawiam Magdalena Maciejewska
Na pewno byłaby potrzebna dodatkowa konsultacja lekarska, myślę endokrynologiczna oraz konsultacja dietetyczna (przede wszystkim) . Z badań laboratoryjnych na pierwszy rzut powinna Pani wykonać podstawowe badania:morfologię, badanie ogólne moczu, krzywą cukrowa i krzywa insulinową, fT3, fT4, TSH, antyTPO. Ponadto trzeba było przeanalizować (u dietetyka) jak wygladal Pani styl odzywiania przed dieta oraz w trakcie. Wywiad medyczny i żywieniowy także może wiele wnieść (chociażby ujawni ewentualne czynniki psychologiczne). Zakres informacji podanych przez Panią jest wąski stąd też nie jestem w stanie nic więcej doradzić. Niezbędna jest konsultacja indywidualna. Pozdrawiam
Witam,

Dziękuję za opis przypadku, powinna się Pani skontaktować z dietetykiem klinicznym, który na podstawie wyników badań ułoży dla Pani skuteczną dietę. Aby dowiedzieć się i przeciwdziałać temu co ma obecnie miejsce (niewłaściwa masa ciała, problemy ze zdrowiem, niski poziom energii) warto wykonać morfologię z rozmazem, TSH, FT3, FT4, antyTPO, antyTG, krzywą cukrową i krzywą insulinową (pomiar co 30 min przez 2 h), kortyzol, poziom witaminy D, ASP, ALT, CRP. To tyle na wstępie. Pozostałe badania ustala się indywidualnie na wizycie dobierając rodzaj do przypadku. Bardzo powszechnym problemem są nietolerancje pokarmowe, które również przyczyniają się do problemów przede wszystkim ze zdrowiem. Nietolerowane pokarmy są traktowane przez nasz organizm jako toksyczne, dlatego ich eliminacja wraz z działaniami na rzecz odbudowy jelit - odpowiednia probiotykoterapia, odbudowa mikroflory jelitowej, uszczelnianie śluzówki jelit, usprawnienie trawienia itd. Aktywność fizyczna nie jest obowiązkiem, tutaj należy skupić się przede wszystkim na diecie, bo to tutaj leży problem. Właściwa dieta to 70 % sukcesu, zatem proszę się nie poddawać. Jako poradnia współpracujemy z Pacjentami również online. Zapraszam Panią do kontaktu: wiktoria@sports-med.pl

Pozdrawiam,
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
zaburzenia hormonalne to bardzo złożony problem. Aby rozpoznać przyczynę problemów metabolicznych należy wykonać szeroki zakres badań. Proponowałabym zbadać hormony przysadki, tarczycy, nadnerczy. A dokładniej: poziom hormonów przysadki (TSH, hormon wzrostu) a także tarczycy (fT4 oraz przeciwciała anty-TPO , TRAb), dodatkowo sprawdziłabym też nadnercza: poziom kortyzolu, 17-OH-progesteron. Nie zaszkodzi również krzywa cukrowa OGTT. W diecie proszę uważać na węglowodany, powinny być to produkty nieprzetworzone (warzywa, kasza, ryż, komosa, makarony) , bez dodatku cukrów prostych (cukier, miód). Proszę się nie poddawać i obserwować pracę własnego organizmu, to najlepszy drogowskaz w szukaniu odpowiedzi o przyczynę dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,

Jeżeli w najbliższej rodzinie choroba Hashimoto występuje tak często sugerowałabym powtórzenie badań TSH, fT4, fT3 oraz USG tarczycy. Warto także zbadać glukozę i insulinę na czczo, pod kątem hiperinsulinemii/insulinooporności, plus wykonać profil lipidowy. Po zrobieniu badań, myślę, że niezbędna będzie współpraca z dobrym endokrynologiem oraz oczywiście dietetykiem. Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to uważam, że na tym etapie nie powinno się jej bardzo zwiększać ze względu na problemy z kręgosłupem oraz duże obciążenie stawów. Ewentualnie można wykonywać ćwiczenia typu spacery/marsze lub gimnastyka w wodzie/basen. Dopiero po redukcji masy ciała włączyłabym intensywniejszy trening. Proszę pamiętać, że to odpowiednio dobrana dieta jest podstawą utraty kilogramów.
Zapraszam serdecznie do umówienia się na wizytę w celu uzyskania dalszych informacji i ustalenia najlepszego dla Pani planu działania :)
Pozdrawiam
Witam. Bardzo chciałabym Pani pomóc i w kilku zdaniach dać receptę na Pani problemy. Sytuacja w której Pani się znajduje nie jest łatwa, ale absolutnie do przepracowania. Potrzebny jest dokładny wywiad, czas, cierpliwość i codzienne dokonywanie zmian fizycznych i emocjonalnych. Przyczyną Pani problemów z dużym prawdopodobieństwem są nieprawidłowe nawyki żywieniowe, ale to nie musi być jedyna przyczyna. Aby schudnąć potrzeba uruchomić w organiźmie pewne procesy. Może Pani jeść jak wróbelek, a efektów nie będzie. Tu chodzi o to, jak rzeczywiście pracuje Pani metabolizm na poziomie komórkowym. Są możliwości jego uruchamiania, ale to jest proces i usuwanie obciążeń, które przeszkadzają lub uniemożliwiają uruchomienie tego procesu. I można to robić ,,bez ćwiczeń". Przynajmniej przez pierwsze miesiące. Jest to wtedy powolniejszy proces, ale możliwy. Jeżeli chodzi o tarczycę, to zaburzenie jej pracy jest tylko konsekwencją prowadzonego latami nieprawidłowego odżywiania, niedoborów żywieniowych, toksyn w organiźmie, nieszczelnych jelit, nieprawidłowej flory bakteryjnej i różnych obciążeń organizmu: bakteryjnych, procesów zapalnych, itd. Często zaczyna się od wyczerpanych stresem nadnerczy. Organizm jest całością. Aby zdrowo i prawidłowo móc schudnąć potrzebna jest prawidłowa praca nerek i wątroby, układu pokarmowego, itd. Pierwsze, czym potrzebuje się Pani zająć, to zlikwidować zmęczenie. Z doświadczenia podpowiem, że ze zmęczenia nie udaje się wytrwać w postanowieniach. Szukamy wtedy ciągle szybkich metod poprawy nastroju i szybkiej energii, żeby móc w ogóle funkcjonować. Jesteśmy wtedy też bardziej podatni na stres. Na pewno bardzo pomocne będzie tu wprowadzenie prostych zmian w diecie i jednoczesna naturalna suplementacja. Badania, które Pani potrzebuje zrobić, to podstawowe badania ogólne moczu z ph, morfologia krwi z rozmazem, cholesterol HDL, LDL, trójglicerydy, OB, glukoza, oraz w przypadku występowania chorób przewlekłych ( w zależności od przebiegu leczenia, białko CRP, insulinooporność, poziom żelaza, transferyny, elektrolity, poziom homocysteiny, próby wątrobowe - ASPAT, ALAT, próby nerkowe - kreatynina, kwas moczowy, mocznik, przesącz kłębuszkowy GFR, , hormony tarczycowe TSH, FT4, FT3, poziom glukozy i insuliny na czczo, kortyzol, opcjonalnie enzymy trzustkowe - lipaza i amylaza ). Aby wiedzieć, które ze specjalistycznych badań rzeczywiście Pani powinna zrobić, potrzebna jest konsultacja z lekarzem i dietetykiem. Jeżeli ma Pani tylko możliwość podjechać do Pabianic, to zapraszam na konsultację. Po konsultacji opiekuję się pacjentem na odległość. Jestem Pani w stanie pomóc pod warunkiem obopólnej współpracy. Jeżeli jest to dla Pani za daleko, to proszę poszukać dobrego dietetyka w okolicy lub dobrej poradni dietetycznej. Na pewno potrzebuje Pani wsparcia i przeprowadzenia przez proces odpowiednich zmian.
Witam Panią,
Powinna Pani wykonać powtórnie badania hormonów tarczycy, badanie w kierunku insulinooporności, badanie poziomu cholesterolu i jego frakcji, trójglicerydów, kwasu moczowego. Z wynikami najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który podejmie decyzję dokąd Panią dalej skierować. Wybierając się do dietetyka również powinna Pani zabrać cały kompleta wykonanych badań.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Witam. Pani sytuacja nie należy do standardowych dlatego indywidualne podejście jest tu konieczne. Żeby zlecić "trafne" badania konieczny byłby dokładny wywiad z analizą objawów, itd. Na początek dobrze byłoby wykonać badania krwi (morfologia, biochemia, profil tarczycowy z przeciwciałami anty TPO i anty TG, lipidowy oraz hormony: kortyzol, estrogeny, testosteron, prolaktyna, LH, FSH, progesteron oraz krzywa cukrowa i insulinowa). Ćwiczenia na pewno pomogłyby w redukcji, ale sama - dobrze dopasowana dieta również powinna pomóc. Intensywne ćwiczenia (zwłaszcza źle prowadzone) przy takiej wadze i prawdopodobnie rozchwianej gospodarce hormonalnej mogą również zaszkodzić. Polecam skontaktować się z dietetykiem, który spojrzy na Pani przypadek globalnie. Pozdrawiam i zapraszam:)
Witam serdecznie, jeżeli miała Pani podejrzenie o haszimoto, to wszystkie badania tarczycowe należałoby powtórzyć (TSH, T3, T4, anty-TPO, anty-TG) oraz cukier i profil lipidowy. Aktywność fizyczna oczywiście pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów po ciąży podobnie jak karmienie piersią, ale i bez tego powinna Pani schudnąć. Problemem myślę, że jest brak spożywania regularnych posiłków (pisze pni, że „Czasem nie mam nawet kiedy usiąść żeby coś przegryźć), co przy wysokim udziale tłuszczu w organizmie (a taki zapewne jest), powoduje jeszcze większe jego gromadzenie i spowolnienie metabolizmu. Zapraszam na wizytę, na której po dokonaniu analizy składu Pani ciała i dokładnym wywiadzie żywieniowym, postaram się ułożyć dietę w taki sposób by rozkręcić Pani metabolizm i by w końcu zaczął się spalać tłuszcz. Będzie to dużym wyzwaniem dla Pni, by samej sobie gotować, ale można ułożyć dietę w taki sposób, by przyrządzała sobie Pani posiłki wieczorem na dwa dni do przodu. Ważne jest by jeść regularnie, o tych samych porach pełnowartościowe potrawy (bogate w warzywa, kasze, mięso i ryby oraz zdrowe tłuszcze: awokado, orzechy, oleje dodawane do sałatek), odstawić słodycze, pieczywo i wypijać dużo płynów, najlepiej wody dziennie (minimum 3l). Proszę się nie poddawać i poszukać dietetyka, który pomoże ułożyć dietę odpowiednią dla Pani. Pozdrawiam, Marzena Wacław-Pazera.
Szanowna Pani, serdecznie dziękuję za Pani pytanie. Chciałbym jednocześnie odpowiedzieć i Panią pokrzepić bowiem zawsze jest rozwiązanie gdy tylko spojrzy się na organizm jako wysoko-wyspecjalizowany mechanizm, w którym coś nie funkcjonuje tak jak powinno. Dlatego odniosę się do kilku kwestii. Przyrost masy ciała, jak również zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej są to zagadnienie wyłącznie przypisane do diety i zdrowego żywienia - ruch przy zdrowej diecie może pomóc ale nie jest on niezbędny - musimy uporządkować Pani organizm pod kątem prawidłowego zaspokojenia potrzeb fizjologicznych organizmu - wówczas wszystko wróci do normy, a organizm sam zacznie redukować kilogramy. Pani doświadczenie z dietami cateringowymi wskazuje na fakt, że Pani przypadek wymaga ułożenia diety indywidualnej, która obejmie nie tylko Pani (jak widać po braku rezultatów przy tamtych dietach) indywidualne potrzeby ale jednocześnie będzie możliwa do wprowadzenia przy obecności absorbującego czasowo dziecka :) Z tej przyczyny serdecznie Panią zapraszam do mojego Centrum Dietetyki gdzie specjalizujemy się w indywidualizacji diety. Sugerowałbym ponowne wykonanie badań hormonalnych - z uwzględnieniem poziomu TSH, T3 oraz T4 - tak abyśmy mieli jasność w tej kwestii. Uzupełniająco poleciłbym wykonać badanie:
- pełnej morfologii krwi
- biochemii krwi, a w niej: lipidogram, próby wątrobowe
- moczu
- glikemii na czczo oraz próby obciążenia glukozą

Pozdrawiam serdecznie i pozostaję do Pani dyspozycji. Głowa do góry! Nie ma przypadków, w których uzyskanie efektów jest niemożliwe :)
Dzień dobry,
polecam zgłosić się do endokrynologa aby sprawdzić aktualne wyniki badań tarczycowych. Zwraca Pani uwagę na swoje duże zmęczenie. Może warto odwiedzić psychodietetyka, który pomoże Pani znaleźć czas dla siebie oraz motywację do wprowadzenia zmian w diecie? Pozdrawiam
Szanowna Pani,
dieta w 80% wpływa na redukcję wagi. W Pani przypadku racjonalna, dobrze zbilansowana dieta to podstawa. Przypadkowe diety, prowadzone na własną rękę, nie dopasowane indywidualnie do pacjenta, mogą zadziałać odwrotnie, niż tego byśmy sobie życzyli: efekt jojo, pogłębienie schorzeń etc. Jeżeli będzie Pani zainteresowana, to zapraszam na mój FB na którym uruchomiłam promocję z okazji Dnia Kobiet (trwa do 10-ego marca) - darmową konsultację (skype, tel). Zapraszam.