Przez ostatni miesiąc mialam problem w zwiazku ponieważ inna dziewczyna (kokietka, przeslodka) cały

3 odpowiedzi
Przez ostatni miesiąc mialam problem w zwiazku ponieważ inna dziewczyna (kokietka, przeslodka) cały czas podchodzila zagadywala mojego faceta. Ostatnio z facetem sie poklocilam bo on pozwalał jej na to i czasem szedł za nią jednak sprawa została rozwiązana porozmawialismy na spokojnie, teraz tylko obserwuję czy to co mi powiedział jest prawda bo nie mam zaufania już do niego ale chce walczyć o związek i on też. A w jej sprawie nie wiem co mam zrobić, teraz przerzucila się na innego faceta, kolegę z grupy. Czy jak znowu będzie coś z moim facetem chciała to mam z nią wyjaśnić i powiedzieć że ma tak nie robić. Najgorsze jest to ze ona ma narzeczonego, jak można tak się zachowywać skoro ma się już partnera . Co mam zrobić w tej sytuacji ?
Związek to para. Pani związkowi, jak Pani pisze, zagraża trójkąt (a nawet czworokąt - znajoma ma partnera). Jak się Pani czuje w związku? Mam wrażenie, że wraz z utratą zaufania do partnera, straciła Pani poczucie bezpieczeństwa. Związek tworzą dwie osoby bo tego chcą. Dobrowolnie. Kontrola w związku prowadzi do walki i wzajemnych pretensji. Proponuję rozmowę z psychoterapeutą - najlepiej wspólnie z partnerem. Terapeuta patrzy na problemy z zewnątrz, przyjmuje postawę neutralną, nie staje po żadnej ze stron. Wspólnie z parą szuka rozwiązań. Kryzysy w związku mogą prowadzić do poprawy relacji jeśli zadba się o zrozumienie, o co tak naprawdę chodzi. Alina Krzekotowska

Wyglada ze ta tzw "kokietka" stala sie przeszkoda w pani zwiazku. W tej sytuacji moja opinia jest krotka. Wazne jest by pamietac ze jest to przeszkoda pani zwiazku, a nie tylko i wylacznie pani. Waznym elementem kazdego zwiazku jest zaufanie i zaangazowanie. Jako ze na chwile obecna nie ufa pani swojemu partnerowi, to radzilbym spojrzec na te sytuacje jako rzecz ktora wspolnie (wraz z partnerem) mozecie rozwiazac. Bedzie to wspolnym dowodem waszego zaangazowanie ktory stopniowo bedzie naprawiac kwestie zaufania.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak
Dzień dobry, proszę pamiętać, że w związku oprócz Pani jest także Pani partner i to on jest odpowiedzialny za stawianie granic i odpowiadanie na tzw "zaloty" kierowane w jego stronę. W tej sytuacji nadrzędnym celem jest szczera rozmowa z partnerem (jeśli ta poprzednia nie przyniesie oczekiwanych skutków) i jasne przedstawienie, czego nie akceptuje Pani w związku. Być może tutaj zobaczy Pani pewien konflikt interesów, o którym trzeba będzie szerzej porozmawiać. Jeśli chodzi o "kokietkę", o której Pani wspomniała to niewątpliwie partner powinien postawić granicę np. "mam partnerkę i nie jestem zainteresowany znajomością", ponieważ Pani postawiona granica w stosunku do kokietki w momencie, gdy partner takiej granicy nie stawia nie będzie respektowana.
Być może zaufanie do partnera pozwoli odbudować szczera rozmowa i jego postawa (włącznie ze stawianiem granic wobec innych). Proszę dać sobie czas, a jeśli będzie Pani czuła, że to nie wystarczy, pomocna będzie terapia par, na którą dobrze byłoby uczęszczać wraz z partnerem.
Wszystkiego dobrego!
K.K.