Przerażają mnie kalorie, zawsze zanim coś zjem muszę wiedzieć ile to ma kalorii mam w głowie tabele

2 odpowiedzi
Przerażają mnie kalorie, zawsze zanim coś zjem muszę wiedzieć ile to ma kalorii mam w głowie tabele właśnie z kaloriami. Ale mimo wszystko lubię jeść, nie mam problemu z jedzeniem tylko ze świadomością ze coś ma dla mnie za dużo kalori niż sobie pozwalam na spożycie w ciągu danego posiłku, a jak zjem coś czego nie miałam w planie zjeść mam w głowie myśli ze nie zrobiłam dobrze. Pojawiają się myśli typu „jesteś z siebie dumna?” „ no to się dzisiaj obżarłaś”. Zrezygnowałam z bardzo wielu produktów które kiedys jadłam żeby uniknąć niepotrzebnych kalorii. Naprawdę lubię jeść ale przerażają mnie kalorie liczę je nałogowo nawet jeśli staram się nie liczyć to gdzieś z tylu głowy je liczę. Staram się nie jeść więcej niż 1200 kcl na dzień. Przez kilka dni udawało mi się jeść ok. 700 kcl na dzień i byłam z siebie dumna ze udało mi się nie jeść tak dużo. Jak widzę ze coś leży w na blacie w kuchni co mnie kusi żeby zjeść ale wiem ze ma dużo kalori walczę ze sobą żeby tego nie zjeść, potrafię sięgać po to ręką ale zaraz ja odciągam bo wiem ze potem będę żałować ale naprawdę chce zjeść no tylko te kalorie...bardzo się powstrzymuje, ale czasem się nie udaje... Wazę 46 kg mam 165 cm wzrostu. Czy jest coś nie tak ?
Dzień dobry, nie wiem ile ma Pani lat, ale wskaźnik BMI wskazuje na niedowagę. Natrętne myśli związane z jedzeniem, lęk przed kilokaloriami oraz przekroczeniem założonej energetyczności diety, a także zbyt niska energetyczność diety względem zapotrzebowania energetycznego może wskazywać na zaburzenia odżywiania. Zachęcam Panią do konsultacji z psychodietetykiem, który przeanalizuje Pani sposób odżywiania się oraz pomoże Pani przepracować lęk związany z jedzeniem i jego energetycznością. Ze względów zdrowotnych oraz wystąpienia możliwych powikłań niedowagi ważne jest, aby przeanalizowała Pani swój sposób odżywiania się ze specjalistą.

Witam :)
Po opisie mogę stwierdzić, że problemem nie są kalorie, czy nawet jedzenie, ale pewnego rodzaju lęk i obawa przed przytyciem. Należałoby zmienić przede wszystkim sposób myślenia o jedzeniu jak i postrzeganiu własnej sylwetki.
Na dzień dzisiejszy je Pani za mało, a należy pamiętać, że zbyt mocne restrykcje (czyli m.in.duże obcięcie kalorii) wiąże się z wieloma przykrymi konsekwencjami. Zalecam skorzystać z porady psychodietetyka.

Pozdrawiam
Tasty diet by Milena-Dietetyk