przepuklina kregoslupa w 2 miejscach

5 odpowiedzi
Witam. Pyt do pana Karanbola . Maz ma przepuklina kręgosłupa choruje prawie rok- cierpi. Nie może przejść dłuższego odcinka, ma kłopoty z lewa stopa. Schorzenie nie pozwala spać.Czy może uniknąć operacji. Czy może PAN pomoc- w Pana jedyna nadzieja. Bardzo proszę o ODP. Dziękuję. Ewa.
Witam, po samym opisie nie mogę ocenić czy da się uniknąć operacji. Warto jednak spróbować leczenia zachowawczego, wykorzystując terpię manualną. Zapraszam na wizytę z dokumentacją choroby.
Pozdrawiam

Witam Pani Ewo. O tym czy operacji uda się uniknąć może tylko zadecydować odpowiedź organizmu Pani męża na podjęte leczenie zachowawcze. Czas trwania objawów na pewno nie stanowi wskazania do leczenia operacyjnego. Niestety bez badania trudno jest mi coś więcej powiedzieć. Ostateczną konkluzję mogę dopiero postawić po zebraniu informacji z pełnego wywiadu oraz badania przedmiotowego Pani męża. Niemniej jeżeli głównym problemem jest ból bez wyraźnych objawów związanych z utratą siły i czucia, leczenie zachowawcze przynosi pełen sukces. Tym samym, chętnie spotkam się z Państwem i podejmę się leczenia męża.

Z wyrazami szacunku,
Marcin Grześkowiak
Witam, przy tak ciężkich i długotrwałych zaburzeniach trudno odpowiedzieć na to pytanie nie mając kontaktu z pacjentem. Dlatego zapraszam serdecznie na konsultacje, wtedy zbadam pacjenta fizjoterapeutyczne i na tej postawie odpowiem na Pani pytanie. Często zdarza się, ze prawidłowa rehabilitacja pozwala na odroczenie lub w ogóle zaniechanie operacji ale na to każdy specjalista odpowie dopiero do zbadaniu pacjenta. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu. Karolina
Pytanie zostało zadane p. Karanbolowi, ale system przekazał do mnie do odpowiedzi. W sytuacji promieniowania wzdłuż kończyny dolnej z odcinka lędźwiowego należy spróbować terapii zachowawczej w kolejności MDT McKenzie, a następnie przy braku pozytywnej odpowiedzi SM System - Stabilizacji Spiralnej oraz ewentualnie wspomagająco fizykoterapii (np. TENS, Magnetoterapia, UD). Jeżeli nie będzie postępów w ciągu miesiąca, najdalej 3 miesięcy warto spróbować operacji. Pozdrawiam
Witam serdecznie.
Wszystko zleży od wielkości przepukliny, kierunku, oraz w jakim odcinku kręgosłupa. Podejrzewam że jeżeli pisze Pani o kłopotach z chodem i stopą będzie to odcinek lędźwiowy.
Najlepiej było by się umówić na wizytę w celu przeprowadzenia diagnostyki funkcjonalnej, zapoznaniem się z dokumentacją medyczną mam tu na myśli badania obrazowe. Wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej czy da się z tego wyjść bez konieczności operacji. /