Proszę o poradę, bo lekarze u których byłam nie widzą problemu. Jakiś rok temu miałam ból w prawej p

2 odpowiedzi
Proszę o poradę, bo lekarze u których byłam nie widzą problemu. Jakiś rok temu miałam ból w prawej pachwinie przy odchylaniu nogi do zewnątrz. Stwierdzono że widocznie coś się naciągnęlo. Po kilku miesiącach ból w 80%odszedł . Zamiast tego pojawił się ból powyżej lędźwi z prawej strony. Na początku byk odczuwalny w nocy przy gwałtownym przekrecaniu się z boku na bok. Od pół roku towarzyszy mi codziennie. Rano ciężko mi się podnieść z łóżka. Przekrecanie się z boku to na bok to koszmar. Po wstaniu i rozchodzeniu mija. I pojawia się przy rotacji ciała na boki. Jest też ból pośladka (zwłaszcza jak posiedzę dłużej na miękkiim siedzeniu) Jeżeli w nocy przeciągnę się kilka razy za mocno jest też ból nogi i lędźwi za dnia. Ale tylko prawa strona. Mam wrażenie że to jakiś mięsień. Mam też dyskopatie odcinka lędźwiowego, ale znam ten ból i jest on całkiem inny niż ten który męczy mnie teraz. Dodam jeszcze że 2 lata temu miałam operacje serca, w pachwinie było cięcie gdzie wprowadzano szcztuczne płuco serce. Po operacji miałam problem z chodzeniem, bo był ogromny ból , I musiałam chodzić przygarbiona bo tak coś ciągnęło. Zastanawiam się czy to nie ma czegoś wspólnego? O skierowanie na MRI nie mogę się nikogo doprosić.
Dzień dobry
Ból ten najprawdopodobniej wynika z dysfunkcji stawu biodrowego i tkanek(mięśni, więzadeł I stawów), które są z tym stawem zintegrowane. Sztywności i bóle poranne są charakterystyczne dla takich dolegliwości. Odpowiednia terapia u fizjoterapeuty lub osteopaty wraz z wykonywaniem odpowiedniej autoterapii (ćwiczeń i higieny układu ruchu w ciągu dnia) powinna być pomocna.
W trakcie terapii terapeuta jest w stanie określić czy stan pacjenta wymaga dodatkowego rozpoznania obrazowego(lub innego) i odesłać do odpowiedniego specjalisty.
Nie ma możliwości wykonać prawidłowego rozpoznania u pacjenta jedynie z opisu, dlatego proszę traktować moja odpowiedź jako wskazówkę.
Pozdrawiam

To kwestia z która należy udać się do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!