Proszę o pomoc w ustaleniu co mi dolega. Moje dotychczasowe spotkania z psychologami nie spełniły mo

5 odpowiedzi
Proszę o pomoc w ustaleniu co mi dolega. Moje dotychczasowe spotkania z psychologami nie spełniły moich oczekiwań (3 specjalistów odmówiło na pierwszej wizycie) i nie odpowiedziały na podstawowe pytania. Poniżej podaje listę najważniejszych objawów
- trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów z ludźmi,
- przywiązanie do zasad i schematów,
- poczucie niedopasowania,
- trudne dzieciństwo w tym 1. brak więzi z ojcem, 2. brak więzi z rodziną ze strony ojca i matki, 3. brak rozmów z ojcem o codziennych sprawach,
- poczucie bezpieczeństwa w otoczeniu najbliższej rodziny (brat i mama) oraz dobrze określonej sytuacji (wyznaczonej przez reguły),
- wydaje mi się że emocjonalnie i społecznie jestem opóźniony w porównaniu do rówieśników,
- trudności w interpretacji uczuć i zachowań innych osób oraz okazywaniu własnych uczuć,
- dokładna i codzienna ANALIZA swoich zachowań oraz innych osób w celu podjęcia decyzji lub określenia jak się zachować,
- duże pretensje do mamy za decyzje żywo godzące w interesy rodziny tak bardzo by można je uznać za wynik niezaradności lub choroby.
Moja mama i brat także borykają się z problemami życiowymi.

Pozdrawiam.
Witam.
Z listu wynika, że głównym problemem są relacje społeczne. Niestety z wypowiedzi nie wynika z czym związane są odmowy psychologów. Rozumiem, że poczucie niedopasowanie może być bardzo bolesne. Sądzę, że mimo niepowodzeń warto jeszcze raz spróbować i poszukać dobrego psychoterapeuty. Warto kierować się opiniami. Znaleźć informacje o specjaliście.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Dzień dobry. Trudno domyślić się co dokładnie oznaczały odmowy psychologów: czy dalszych spotkań, czy też może jednoznacznej odpowiedzi co Panu dolega? Jeśli to drugie, to rzeczywiście trudno o diagnozę na pierwszym spotkaniu. Sam opis objawów daje tylko pobieżną orientację, dlatego konsultacje powinny trwać odpowiednio dłużej.
Zachęcam do kolejnej próby i życzę dobrego diagnosty. Powodzenia.
Witam.
Z Pana opisu wynika, że ma Pan dużą świadomość swoich problemów. Wyobrażam sobie, że stałe analizowanie wszystkiego, co się dzieje wokół Pana jest uciążliwe i zabiera dużo energii. Życie w świecie sztywno określanym przez zasady i schematy nie daje pola manewru w sytuacjach dnia codziennego. Funkcjonowanie w usztywnionych ramach powoduje pewnie, że oczekiwania wobec innych ludzi są jasne i brak Panu przestrzeni na przyjmowanie innych ludzi w ich wielowymiarowości. Pisze Pan, że wizyty u specjalistów nie spełniły oczekiwań. Być może warto by było spróbować odpuścić oczekiwania i sprawdzić co przyniesie żywa relacja.
Pozdrawiam serdecznie
Wygląda na to, że boi się Pan uczuć, woli wszystko i wszytkich analizować, by poczuć się bezpiecznym? Zachęcam do psycherapii, zwłaszcza grupowej, co będzie trudniejsze ale poprawa może pojawić się wcześniej :)
Witam,
bez osobistej konsultacji, wyjaśniajęcej i problem i przyczynę nie można określić metody którą można by Pana problemy rozwiązać.