Proszę o pomoc, jestem schorowaną osobą ma różne dolegliwości i masę dokumentacji medycznej, nie któ

3 odpowiedzi
Proszę o pomoc, jestem schorowaną osobą ma różne dolegliwości i masę dokumentacji medycznej, nie które dokumenty mają po kilkanaście lat, nie wiem co trzymać co wyrzucić ? są na przykład badania jednego typu który były robione klika razy na przestrzeni kilkunastu lat, problem jest tego typu że jak idę do specjalisty z tą dokumentacją to zanim on to przejrzy to zostaje mało czasu wizytę. Ma moją logikę najistotniejsze jest to co jest tu i teraz to znaczy ostatnie badania ale ja nie jestem specjalistą.
Z góry dziękuje za pomoc
każdą dokumentację należy trzymać, może pomóc jesli lekarz będzie miał jakiekolwiek wątpliwości. Najwązinjejsze są aktualne badania i objawy, Ale czasami dawne dolegliwości mogą być przyczyną obecnych. Jeślu lekarz poprosi o wcześniejsze badania to wtedy proszę podać. CZasami trzeba połączyć różne objawy. Niestety lekarze różnych specjalizacji patrzą tylko na objawy z jego kręgu zainteresowań.CZasami trzeba spojrzec na pacjenta całościowo.
pozdrawiam

Sugeruję podzielić badania na te z ostatniego roku i wcześniejsze. Na wizycie, która trwa 15-20 minut lekarz nie korzysta z badań sprzed 5 lat. Oczywiście warto je zachować ale raczej na potrzeby badania ewolucji poszczególnych jednostek chorobowych. Natomiast nie ma sensu noszenie kompletu na każdą wizytę.
Pozdrawiam
Witam,
Kazde badanie jest wazne. Warto podzielic sobie je w teczki na lata w ktorych byly robione. Jesli zaistnieje taka koniecznosc lekarz przy kolejnej wizycie poprosi o wczesniejsze badania. Na wizyte najlepiej udac sie ze "swiezymi" wynikami badan.
Pozdrawiam!