Prosze o pomoc jest 4 rano,a mnie już po raz drugi wybudziło kolatanie serca wcześniej o 1godz.Zdarz

1 odpowiedzi
Prosze o pomoc jest 4 rano,a mnie już po raz drugi wybudziło kolatanie serca wcześniej o 1godz.Zdarza się tak czasem kilka nocy po rząd, robione pół roku temu ekg i usg holter bez zmian.Trwaja ataki ok 15, min,20 min Mam usuniętą tarczycę,Tsh 1,5 jestem pod kontrolą endokrynologia.Trwa to już kilka lat z różnym natężeniem, jestem wysoka,szczupła osoba ciagle mam lęki i niepokój mimo terapii psych.Mam niskie cisn zwykle 90/50 ,100/60 puls ok 60,podczas ataku 140/80 puls powyżej 90.Lekarze nie widzą problemu a ja się męczę.Mam 65 lat.Biore bisocard 2,5 na noc i eutyrox. Proszę o wskazanie co to jest.Pozdrwiam
To mogą być napady migotania przedsionków. Należy dążyć do uchwycenia arytmii na EKG. Należy wykonać Holter EKG lub jeśli zdarza się to rzadko to zaopatrzyć się w Event Holter (lub telemonitoring). Jest to o tyle ważne, że migotanie przedsionków grozi udarem, a nie możemy włączyć leczenia, gdy nie mamy potwierdzonej arytmii.