Prosze o jakieś wyjaśnienie wystepuje bol w okolicy ledzwiowej. Badanie MRI kręgosłupa lędzwiowego.

2 odpowiedzi
Prosze o jakieś wyjaśnienie wystepuje bol w okolicy ledzwiowej.
Badanie MRI kręgosłupa lędzwiowego.
Wrodzona stenoza kanału kręgowego.Wymiar ap ograniczeń kostnych wynosi L3-12 mm L410-mm,L5-9mm.Obniżenie wysokości i intensywności sygnału krążka L2/3-zmiany dehydratacyjne,degeneracyjne.Zmiany przeciązeniowe Modic II na tym poziomie oraz asymetryczna lewoboczna wypuklina pierścienia włóknistego na głębokość 4mm.Dyskogenna stenoza lewego otworu miedzykręgowego z uciskiem na korzenie i pień lewego nerwu rdzeniowego,..

Wysokość pozostałych krążków międzykręgowych, intensywnosć sygnału prawidłowe.
Kanał kręgowy,zachyłki boczne,otwory miedzykregowe bez cech stenozy.
Stożek rdzenia na poziomie Th12/l1 prawidłowej grubosci,o typowej intensywnosci sygnału, bez zmian ogniskowych.
Dzień dobry, wyniki badań obrazowych są tylko uzupełnieniem danych zebranych podczas wywiadu i badania wykonanego przez fizjoterapeutę. Znacznie cenniejsze są informacje o codziennych symptomach i funkcjonowaniu. Proszę wziąć ze sobą wyniki badania MRI i poszukać w swojej okolicy wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który wyjaśni Panu/Pani przyczynę powstania dysfunkcji, przeprowadzi terapię i pokaże co może Pan/Pani samodzielnie robić, żeby poprawić swój stan zdrowia.

Witam,
Wynik badania MRI wskazuje, że nie mamy do czynienia z kręgosłupem 15-latka. Widoczne charakterystyczne zmiany dla uogólnionej choroby zwyrodnieniowej krążków międzykręgowych, która dotknie każdego.
Ważniejsze jest, co da się z tym zrobić.

Jeżeli chce Pan/i żyć bez bólu krzyża, to należy zadbać o swój kręgosłup: codziennie poświęcić czas na aktywność fizyczną, unikać długotrwałego przebywania w jednej pozycji (np. siedzącej), zadbać o różnorodne formy ruchu (spacery, pływanie, gimnastyka, itd).

Jeżeli ból jest silny, ewentualnie istnieją wątpliwości co do czynności, które można wykonać- proszę udać się do fizjoterapeuty.

Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski