Proszę o interpretację wyniku eeg Mam 33 lata Od jakiegoś czasu borykam się z problemem zdrowotnym

1 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyniku eeg
Mam 33 lata
Od jakiegoś czasu borykam się z problemem zdrowotnym ale do tej pory żaden lekarz nie wie co mi jest byłam już chyba u każdego specjalisty. Lekarz rodzinny mówi że to może być nerwica lękowa ale mam wrażenie że to nie to. Bardzo często źle się czuję czuję że nadejdzie "atak" ( robi mi się słabo puls przyspiesza ciśnienie wzrasta mrowią mi palce u stóp i rąk. Mam wrażenie że nie mogę oddychać i muszę się hiperwentylowac. Czyje ucisk w klatce piersiowej aż do głowy. Atak tego samopoczucia mija po około 2 godzinach.
Wykonałam już wiele badań tomografia podstawowe badania krwi, na tarczycę rezonans echo serca rtg klatki piersiowej itp. I wiele innych dolegliwości każdy atak kończy się bólem głowy Rodzinny przepisał mi lenefor 75 2x dziennie. Niewiem czy ten lek mi pomaga.
Teraz zlecił mi neurolog eeg i bafanai na tężyczkę( za tydzień badanie)
Zrobiłam eeg
Opis badania
Zapis zróżnicowany przestrzennie z artefaktami ruchowymi. Obecna aktywność niskonapięciowych fal beta, przeważająca w odprowadzeniach czołowych oraz grupy średnio napięciowych fal alfa, o częstotliwości 8-10hz głównie w odprowadzeniach znad tyłomózgowia. W odprowadzeniach skroniowych obustronnie widoczne są pojedyncze i w niewielkich grupach fale theta 5-7 Hz o amplitudzie otaczającego tła nasilające się w trakcie hw.
R. Z. Obecna
FS widoczne wodzenie rytmów
Orzeczenie
Zapis nieprawidłowy z niewielkimi zmianami pod postacią fal wolnych niekiedy występującymi w grupach w odprowadzeniach skroniowych nasilającymi się w trakcie hw na tle prawidłowo zróżnicowanej aktywności podstawowej
Neurologa mam za 3 tygodnie dlatego proszę o interpretację
Dzień dobry,
Opisywane objawy rzeczywiście mogą odpowiadać tężyczce. Żeby to podejrzenie zweryfikować, należy wykonać próbę tężyczkową w pracowni EMG, ewentualnie także poziom wapnia we krwi. Leczenie polega na suplementacji wapnia i magnezu oraz diagnostyce endokrynologicznej - ocena funkcji przytarczyc; warto również dodać, że hiperwentylacja w trakcie napadu nasila pozostałe objawy (należy ją powstrzymywać)!
Przedstawiony wynik EEG nie wskazuje na tło padaczkowe. Obecność fal wolnych może wynikać z różnych przyczyn i niekoniecznie odzwierciedla obecność jakichś nieprawidłowości w obrębie mózgowia.
Pozdrawiam,
Błażej Początek