Proszę o interpretację wyników badań po obciążeniu glukozą 75g krzywej insulinowe i cukrowej : Gluk

1 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyników badań po obciążeniu glukozą 75g krzywej insulinowe i cukrowej :
Glukoza na czczo :89,
Po 1h : 98,
Po 2h : 104,
Insulina na czczo: 13,
Po 1h: 49,7,
Po 2h: 55,6,
Lekarz pierwszego kontaktu widząc te wyniki uznał,że są w normie, jednak martwi mnie,że poziom insuliny na czczo jest dwucyfrowy (niektóre źródła podają,że powinien być to wynik jednocyfrowy) oraz,że oba wyniki po 2h badania nie zmniejszają się. Dodam,że jestem osobą u której stwierdzono PCOS. Chciałabym również dowiedzieć się,czy z tymi wynikami lepiej udać się do diabetologa czy też endokrynologa?
Wyniki wskazują na insulinooporność, która często współistnieje z PCOS. Z wynikami można udać się do lekarza (diabetologa lub endokrynologa, lub ginekologa) mającego doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu insulinooporności. Pozdrawiam serdecznie