Proszę o interpretację, czy wyniki wskazują na insulinoopornosc? Glukoza na czczo-104,5 mg/dl ; 5,8

2 odpowiedzi
Proszę o interpretację, czy wyniki wskazują na insulinoopornosc?
Glukoza na czczo-104,5 mg/dl ; 5,8 mmol/l
Insulina na czczo 10,48 mU/l
Glukoza po 1h 75g- 226,1 mg/dl ; 12,55 mmol/l
Insulina 156,1 mU/l
Glukoza po 2h 143,5 mg/dl ; 7,96 mmol/l
Insulina 123,9 mU/l
Dzień dobry, poziomy insuliny zarówno po 1 jak i 2 godzinach są nieprawidłowe. Insulina po 1h powinna nie przekraczać 50 a po 2h 30 mU/l. Także zdecydowanie zalecałabym konsultację z lekarzem diabetologiem lub endokrynologiem w celu ustalenia leczenia. Przy takich wynikach konieczne jest również wprowadzenie diety o niskim indeksie glikemicznym. Warto skorzystać z pomocy dietetyka, który pomoże we wprowadzeniu zmian żywieniowych. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam
Joanna Byczkowska

Insulina na czczo już jest zbyt wysoka. Wiem, że norma jest do 25, ale doświadczenie pokazuje, że problemy z opornością na insulinę zaczynają się właśnie, gdy na czczo wynik jest wyższy niż 10 jednostek. Dieta + odpowiednia suplementacja powinny wszystko wyrównać. Najbardziej skuteczna jest dieta niskowęglowodanowa z dużym ograniczeniem zbóż. Jedna z moich pacjentek miała poziom insuliny ponad 200 na czczo. Po miesiącu diety spadł do 100. A po pół roku wrócił do normy. Efekt uboczny to -20 kg na wadze :) chyba nie muszę wspominać jaka była szczęśliwa. Pozdrawiam serdecznie