prosz eo informacje

7 odpowiedzi
mam problem z bolem plecow. rtg wykazalo skolioze w odcinku piersiowym + rotacja kregow. czy jest mi Pan w stanie pomoc?
Witam, skolioza to choroba polegająca na deformacji kręgosłupa. Polega to na nadmiernym zgięciu w bok, przód i właśnie rotacji. Czy jestem w stanie ,,wyrównać`` niestety ogrom czynników jakie na tą chorobę wpływają często to uniemożliwia. Zwłaszcza z wiekiem.
Czy jestem w stanie wyrównać napięcia mięśni które mogą być jedną z przyczyn dolegliwości bólowych. Tak. Zapraszam na konsultację.

Skolioza to wielopłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa i stanowi złożony problem na który mamy wpływ jedynie u młodych pacjentów do 14/15 r.z. Kluczem do sukcesu w terapii Pana/Pani jest znalezienie źródła dolegliwości bólowych bo niekoniecznie musi to być skolioza. Proponuje kontynuować diagnostykę (ew. rezonans magnetyczny) i skonsultować się z lekarzem ortopedą, neurochirurgiem.
Dzień dobry,
niestety jest to za mało informacji abym mógł cokolwiek powiedzieć. Proszę mi więcej napisać w e-mailu lub kontaktować się ze mną telefonicznie.
Pozdrawiam
Witam, w przypadku skoliozy (bocznego skrzywienia kręgosłupa) należy wykonać funkcjonalne badanie odcinka piersiowego (jak również lędźwiowego) w celu określenia czy występujące objawy bólowe są pochodzenia stawowego, mięśniowego czy też neurologicznego. Po zebraniu wywiadu oraz wykonaniu ów badania można przystąpić do terapii w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych.
W wielu przypadkach skolioza która wiąże się również z rotacją kręgów jest tylko objawem towarzyszącym. jestem pewny że mogę Panu pomóc z tym problemem i zapraszam do swojego goabinetu
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Myślę, że tak. Zapraszam Sławomir Piter
Pytanie do Pana, ale odpowiem: najczęściej tak. Ból w skoliozie zazwyczaj pochodzi z tkanek miękkich, a właśnie te tkanki najlepiej reagują na terapię manualną i ćwiczenia. Pozdrawiam.