Prośba o pomoc w interpretacji wyniku: Mam 25 lat, jestem meżczyzną, 181 cm wzrostu, waga 78.5 kg.

2 odpowiedzi
Prośba o pomoc w interpretacji wyniku:
Mam 25 lat, jestem meżczyzną, 181 cm wzrostu, waga 78.5 kg.
Zdrowo sie odżywiam, nie palę, nie piję alkoholu. Chodzę regularnie na siłownie od 3 lat, oraz na codzień dużo sie poruszam. Jestem w 4 miesiącu redukcji z 87 kg.
cholesterol całkowity (l99) - 150 mg/dl
cholesterol HDL w surowicy - 49,1 mg/dl,
triglicerydy (O49) 48 mg/dl
cholesterol LDL - wyliczany ( K03) - 91,66 mg/dl
Nie-HDL 101,3 mg/dl
Kortyzol - 375 nmol/l
Glukoza - 79 mg/dl

Miesa prawie nie jadam, raz w tygodniu indyk lub kurczak. Staram się również ograniczać nabiał. Jem dużo jajek, orzechów, migdałów, ryb. Dziwi mnie bardzo dysproporcja LDL do HDL. Chciałbym zaznaczyć, że w ubiegłym roku stosunek HDL do LDL miałem prawie 1:1 około 60mg/dl. Glukoza i Cholesterol również był niższy natomiat poziom trójglicerydów wyniosił więcej - 58mg/dl.
Jestem swieżo po leczeniu WZW, stan wątroby to 3 stopień zwłóknienia.
Proszę o pomoc.
Witam, wyniki są w normie więc z punku widzenia diety i aktywności fizycznej ingerencja mogła by nie przynieść żadnych zmian. Wahania w danych wynikach biochemicznych są normalne, ważne ,żeby były w wartościach referencyjnych. Co do kortyzolu nie ma podanej godziny pobrania, to ma zasadniczy wpływ na interpretacje wyników. Po leczeniu WZW w badaniu warto wziąć pod uwagę aminotransferazy.

Wyniki w normie, a przebyta choroba skłania do robienia kontrolnych badań co jakiś czas. Ponieważ wirusy w tym wirusy w WZW "ucisza się" poprzez niektóre składniki naturale pobudzające działanie interferonu w organizmie oraz ochronne wyciszające warto sięgnąć po odpowiednią profilaktykę suplementacyjną oraz przyglądnąć się codziennemu żywieniu, co można by jeszcze w nim zmodernizować, nieco zmienić, dodać lub ująć.W celu ustalenia szczegółowej terapii składnikami odżywczymi w skoncentrowaniu ( odpowiedniej jakości suplementy z certyfikatami cGMP) oraz w codziennym pożywieniu, zapraszam na wizytę w celu konsultacji indywidualnej.
renatazarzycka.pl/2012/12/interferon-wirusy-starzenie-sie-organizmu/