Problemy z erekcją

5 odpowiedzi
Witam, mam problem z erekcją podczas pierwszych prób seksu. Podczas pettingu i pieszczot oralnych problem nie występuje, erekcja jest silna i kończy się wytryskiem. Podczas próby seksu erekcję jest trudno uzyskać, a nawet jeśli się udaje to po założeniu gumki lub w trakcie zakładania bardzo szybko opada i penis staje się na tyle giętki że nie ma możliwości penetracji. Myślę że to wina stresu, moja partnerka to rozumie więc szukamy rozwiązania. Zastanawialiśmy się nad prostym rozwiązaniem typu pierścień erekcyjny lub tabletki na erekcję. Oczywiście to tylko na początku żeby w ogóle do czegoś doszło. Moje pytanie to jakie tabletki mogą być dla mnie pomocne (zastanawiam się nad viagrą) albo czy pierścień erekcyjny tu pomoże. Stosuję prezerwatywy durex ultra safe.
Problem "uciekającej erekcji" w trakcie stosunku seksualnego, a szczególnie w takich momentach jak przy zakładaniu prezerwatywy lub tuż przed próbą penetracji jest typowym objawem dla problemów natury psychogennych. Jak najbardziej może to być tego przyczyną. Dobrze jest jednak dokładnie zdiagnozować problem, czasem zrobić odpowiednie badania aby wykluczyć tło biologiczne. Co do metod jakie można stosować to w zależności od przyczyny to terapia indywidualna, metody treningowe, farmakologia. Dobrze jest jednak przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i dobrać metodę najlepsza dla Pana. Zalecam wizytę z seksuologiem.

Jeżeli powodem jest "stres" - lęk, wstyd itp. uważam że pośpiech w poradzenia sobie z tym kłopotem poprzez zastosowanie "środka na skróty" np stymulanta lub leku w takiej sytuacji w kontekście długo falowym raczej może zaszkodzić w Pana życiu seksualnym. Zanim Pan po to sięgnie proszę jeszcze "popracować" nad tym problemem w parze np pogłębiając Pana poczucie bezpieczeństwa.
Pojawia się tu też pytanie o partnerkę - jej gotowość, poziom leku itp
Dzień dobry Panu,
najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza seksuologa, który po zebraniu wywiadu oceniłby, który lek byłby najlepszy na rynku dla Pana i wypisałby receptę.
Przestrzegam Pana przed kupowaniem leków przez internet.
Pozdrawiam
Nie napisał Pan ile Pan " liczy wiosen" ale wygląda na to,że występujące problemy z erekcją mają u Pana etiologię nerwicową.Żeby jednak wykluczyć tło organiczne będące następstwem rożnych schorzeń proszę skorzystać z wizyty u lekarza seksuologa.
U młodych mężczyzn jednak większość zaburzeń wzwodu ma tło psychogenne. Pisze Pan ,że przy probie stosunku trudno uzyskać erekcję a w czasie pieszczot oralnych , pettingu erekcja jest silna. Sytuację , którą Pan opisuje jest cechą charakterystyczną dla zaburzeń wzwodu o podłożu nerwicowym, w których brak wzwodu lub częściowa erekcja występuje przy probie stosunku zaś w innych sytuacjach np w trakcie masturbacji, pettingu może się nie ujawniać.Takie objawy pojawiają się również wskutek stresu wynikającego z traktowania seksu zadaniowo.Niepowodzenia powodują nadmierną koncentrację na problemie i pojawia się wtedy lęk przed utratą sprawności seksualnej.Przeżywane napięcie emocj. wskutek niepowodzeń doprowadza do utrwalenia się reakcji nerwicowej. Pana problemy mogą być np następstwem nadmiernego podniecenia, lęku wobec partnerki, niepewności swej męskości, kompleksów,uwarunkowań masturbacyjnych itd. Ponadto stosowanie prezerwatywy dodatkowo może pogłębiać Pana problemy wywołując stres, stan rozproszenia, zakłócenia intymności i w efekcie wywołują zanik erekcji.Rozwiązaniem jest wizyta u lekarza urologa, seksuologa , który zaordynuje odpowiednie leczenie farmakologiczne , wykluczy ewentualne przyczyny somatyczne.Leczenie zgłaszanych przez Pana trudności zależeć będzie od rozpoznania dokładnych przyczyn pojawiającego się problemu.Na pewno nie polecam leczenia się na własną rękę ale zachęcam do wizyty lekarskiej celem przeprowadzenia szczegółowego wywiadu , ewent badań diagnostycznych , które pozwolą na określenie przyczyn Pana problemu.
Na to pytanie otrzymał Pan już na tym Portalu kilka odpowiedzi. Ograniczę się do podkreślenia ważności bardzo szybkiego, sprawnego zakładania osłonki. Trening""prezerwatywowej" sprawności jest nieodzowny dla niedoświadczonego jeszcze mężczyzny...
Przestrzegam oczywiście przez zażywaniem czegokolwiek na własną rękę, nader łatwo się skrzywdzić, jeśli słucha się agresywnej reklamy, nawet już na "displayach" bankomatów...!
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. marzec 2017.